FAQ: Keménypályás női WTA torna, Guadalajara – selejtező. A tipp értelmezése, hogy Rodriguez legalább 1 szettet nyer. Bet365-ön ezt az opciót a mérkőzésen belül a Játékos főmenüben találjátok meg.

Indoklás: Asia Muhammad (351. a világranglistán most, a 124. hely a legjobbja) több, mint 4 éve folyamatosan zuhanórepülésben van, és idén már szinte csak ITF (~ utánpótlás) és Challenger szintű versenyeken tűnt fel, de 1 torna kivételével még ott sem volt semmi érdemi eredménye (9 W – 13 L). 1.5 hónapja meccset sem nyert semmilyen borításon, sőt alig játszott, a US Opent is kihagyta! Így nagyon meglep, hogy miért pont ide Mexikóba jött el, ráadásul egy WTA 1000-res tornára? Túl erős neki ez a mezőny, így valószínűleg jobban járt volna, ha otthon marad a WTA San Diegoban… Itt, még ha esetleg főtáblára is jut, szinte semmi esélye mérkőzéseket nyerni, így maximum a fellépti pénzét jött begyűjteni …  Victoria  Rodriguez (614. most, a 216. hely a legjobbja) persze alapvetően nem egy verhetetlen ellenfél, de a magaslati levegő (~ lassabb a labda!) és a helyi szurkolók támogatása mindenképp inkább mellette szól. Ő is csak egy ITF szintű versenyző, de saját hazájában láthattunk már tőle erős eredményeket. Legutóbb Monterreyben például kifejezetten szoros meccsre (4-6, 3-6) kényszerítette a korábbi WTA torna győztes, 2-szeres junior Grand Slam bajnok Konjuht (korábbi 20.) is; ami még annak ellenére is szép teljesítmény volt, hogy tudjuk: a horvát szépség évek óta nem tud már a sérülései miatt a világelitbe visszatérni! Azt gondolom ha Rodriguez ma is olyan extra motiváltan küzd majd, mint akkor, akár még le is gyűrheti az erősen topformán kívüli Muhammadot! De 1 szett min. benne lehet a 28 éves, mexikói rutinrókában.

Végeredmény: 4-6 ; 6-3 ; 5-7 => a tipp NYERT! 🙂