FAQ: Röplabda, Hungary League

ndoklás:
Rendkívül szoros csatát hozott az első mérkőzésük DÁG(4.) kicsiny városában ahol az ott lakók igazi röplabda “buzik” és ennek a csapatnak van szentelve minden támogatás ami a városba érkezik. Ennek köszönhető az, hogy tavaly az NB2-ben újra eltudtak indulni és kiharcolták a legfelső osztályban való indulást. (tudni illik, hogy ebben a kisvárosban évtizedeken át nagyon komoly hagyománya volt a röplabdának és rengetegszer voltak ott az élmezőnyben a 3-4-5. helyek egyikén, de sajnos néhány éve csődbe mentek és most próbálnak újra talpra állni, eddig sikeresen). A vendégeket viszont elérte a COVID19, több héten át nem edzettek és ennek köszönhetően majd 1 hónapja játszottak utoljára tétmérkőzést, bár akkor simán nyertek Szegeden (0-3). A szezonkezdet viszont egy hatalmas csatát hozott a Szolnok(2.) ellenében akiket eddig szerencsésen elkerült a vírus és eddig ők tudták lejátszani a legtöbb mérkőzést a ligában (talán jelenleg ennek köszönhető, hogy a 2. helyen van ez a csapat). Nagyon fiatal gárda ahol 2 érdemi játékos található, Guzmics Richárd(feladó) illetve Banai Máté(center) akik valódi minőséget képviselnek. Az a szép röplabdában, hogy 2 ember nem tud meccset nyerni normál esetben, főleg nem egy feladó-center kettős, így hát a szélső ütőknek, liberónak fel kell kötnie a gatyát és pontos bejátszásokkal kiszolgálni őket ahhoz, hogy érvényesülni tudjanak és a legjobb játékukat hozzák. Azt gondolom sokat segíthet a szolnoki csapatnak az, hogy meccsben vannak és nem kellett egy pillanatig sem megállniuk, valamint nyilván a hazai pálya is nekik fekszik. (nem egy magas terem a Tiszaligeti sportkomplexum ez mindig tud érdekességeket hozni egy olyan meccsen ahol az egyik fél egy brutálisan magas teremben eddz, mint pl most). Idegenben is nagyon ott voltak a DÁG nyomában (3-1), volt extrapontos szett, 25-23-as szett is… nem gondolnám, hogy itt bármelyik csapat annyival jobb lenne a másiknál, hogy 3-0-ra lesöpri a másikat a pályáról. Ez a 182,5-es határ pedig egy kellemesnek mondható történet, ha minden szettben a vesztes eléri a 20-21 pontot. Szetteken belül is szoros csatára számítok természetesen.

VÉGEREDMÉNY: 3:2 [16:25, 25:13, 25:19, 23:25, 18:16] => NYERTES 🙂