FAQ: Férfi Világbajnokság. A tipp értelmezése, hogy Szlovénia maximum 1 gólos különbséggel nyer.

Indoklás: úgy gondolom csak azért hozták ki ekkora underdogoknak a fogadó irodák a svédeket, mert a legutóbbi meccsükön favoritként botlottak (26-26). Ugyanakkor ha azt nézem, hogy az 1. félidő közepén 8-al is vezettek ellenük a fehéroroszok, nem semmi teljesítmény volt, hogy onnan kis híján fordítottak a skandinávok! Sőt, az utolsó percben többször már vezettek is, szóval kis szerencsével akár még nyerhettek is volna. Végül ez nem jött össze nekik, de Szlovénia ellen talán már csak pont emiatt is még sikeréhesebbe lesznek! Főleg, hogy a közvetlen riválisaik: az oroszok és az egyiptomiak is nyertek tegnap illetve ma; így amennyiben Svédország tovább akar jutni ebből a középdöntőből, akkor nekik is győzniük kell ma. Persze szlovéneket is ugyanez motiválhatja, de az ő keretük minősége nálam 1 polccal lejjebb van. Ezt leginkább talán azon lehet szemléltetni, hogy a szlovének pl. “csak” 6-tal verték a macedónokat, míg a svédek 12 gólos különbséggel. Legrosszabb esetben is egy 50-50 %-os esélyű párharc ez, így a nagyobb odds támogatása a logikus.

VÉGEREDMÉNY: 28:28 => NYERTES 🙂