FAQ: Nemzetek Ligája. A tipp értelmezése, hogy a mérkőzésen maximum 1 gól születik, 2 gól esetén a tét visszajár.

Indoklás: mindkét csapat 120 percet töltött ma a pályán, így egyaránt hulla fáradtak lehetnek; ebből kifolyólag vasárnap vélhetően csak a cseresoraik fognak játszani egymással. Annál is inkább, mert Szlovákia számára ez a mérkőzés gyakorlatilag már tét nélküli lesz; hiszen 4 forduló után csupán 1 pontjuk van eddig a Nemzetek Ligájában, így a csoportelsőségről már lemondhatnak. És bár Skóciának azért nem jönne még rosszul a pont ebből a párharcból, de nem feltétlenül muszáj nekik megszerezniük mindhármat. Ha ugyanis a csehek leikszelnek ebben a körben Izraellel, akkor Skóciának is bőven elég lehet itt akár egy döntetlen. Még azzal is nagyon jó pozícióban maradnak a csoportelsőségért, és ezáltal a VB pótselejtezős kvótáért folytatott harcban. Ezek után ez a találkozó könnyen totális érdektelenségbe fulladhat… És amennyire láthattuk ma: ezek a gárdák még akkor is alig-alig tudnak csak támadni, amikor igazán akarnak… A 120 perc alatt kialakított mindössze 2-3 helyzetecskéjükre egyikük sem lehet igazán büszke; főleg, hogy a góljaikat egyaránt az ellenfeleik kapitális védelmi hibái előzték meg! Nem akarom egyikük érdemét sem kisebbíteni persze, mert nagyon szép dolog volt tőlük, hogy egyaránt kijutottak az Európa Bajnokságra; de ezt mindketten inkább a stabil védekezésükkel érték el, nem pedig a támadásban való elsöprő hatékonysággal. Az 1 hónappal ezelőtti összecsapásuk is 1 gólt + 1 kapufát hozott, azon kívül totál dögunalom volt. Előre sajnálom azt, akinek végig kell majd nézni annak a kvázi megismétlését; csak most fáradtabb illetve csereembereknek számító, még kevésbé technikás játékosokkal… Tippem: 0-0

VÉGEREDMÉNY: 1:0 => NYERTES 🙂