Indoklás: Mardy Fish (1041.) egy világranglista top10-es játékos volt 2013.-ig, amikor is szívbetegségei miatt ideiglenesen visszavonult. Az amerikainak egészen pontosan a 7. hely volt élete legjobbja és talán még ettől is magasabbra juthatott volna, ha nem kényszerült katéter beültetéses szívműtétre, és nem érinti meg a halál szele. Némi meglepetésre 2 teljes év kihagyással és már 33 évesen idén megpróbál visszatérni az akítv profi teniszhez, de véleményem szerint nem ATP szintről kellene elkezdenie mindezt, hanem a Challenger tornáktól, mert ott több sikerélmény várna rá és a formáját is könnyebben visszanyerhetné, ha több játéklehetőséghez jutna, és nem esne ki minden tornán már az 1. körben (ahogy márciusban Indian Wellsben). Most ismét egy hazai rendezésű tornán próbálkozik, hisz a világranglista 1041. helyéről csak az Egyesült Államokban van esélye szabadkártyát kapnia… Mai ellenfele, Dudi Sela (135.) azonban kötve hiszem, hogy tiszteletből (sajnálatból?) hagyja majd továbbjutni Fisht… Selának nem a kemény pálya a kedvenc borítása, de azért a vicces nevű törökországi Batmanben már nyert idén egy Challenger tornát rajta. Ezután a füves szezonban is kifejezetten jól mozgott, Nottinghamben például 1/16 döntős volt. Azt gondolom Fish még nincs olyan fizikai állapotban és formában, hogy meg tudjon verni egy aktívan profi szinten teniszező játékost. Sela egész évben járta a tornákat (plusz még Davis Kupázott is a válogatottjával!), ott volt az összes Grand Slam főtábláján és minden borításról vannak győzelmei az izraelinek, ezért papíron ma neki kell nyernie.

Végeredmény: 6-4, 6-4 => NYERT!