FAQ: az oddson BWIN-ről választottam.

Indoklás: általában nem hozok ilyen alacsony ligából (harmadosztály) tippet, de ezen a mérkőzésen megakadt a szemem, mert a vendégek gondjai elég nagyok. Konkrétan a mai meccsen mindössze 12 felnőtt játékosból áll a Pistoiese kerete, így az utazó játékosállományt utánpótláskorú fiatalokkal töltötte fel az edző. A sok hiányzónak az az oka, hogy: Di Bari (védő, 18/1), Frascatore (védő, 20/1), Falasco (középpályás, 10/0) és Romeo (csatár, 10/5) sérültek, a 2 legjobb középpályás: Falzerano (20/5) és Vassallo (17/2) eltiltottak, míg Pazzagli (1. számú kapus, 13/0) és Saric (középpályás, 13/0) a januári átigazolási szezonban már távozott a klubtól! Ha jobban megnézzük, így összességében 8 alapemberét lesz kénytelen nélkülözni a Pistoiese, így pedig még a harmadosztályban sem lehet idegenben mérkőzést nyerni… A Pro Piacenza (képünkön) pozíciója egyébként csalóka a tabellán, a 6 GY – 4 D – 11 V mérlegük ugyanis szinte azonos a Pistoiese eddigi teljesítményével (7 GY – 6 D – 8 V), a 2 csapat között pedig csak azért van 9 hely a tabellán, mert a Pro Piacenzatól levont a szövetség 8 pontot az anyagi tartozásaik miatt! Éppen ezért hát a klubok valódi játékereje közel azonos, de mivel a Pistoiese csapata ma rendkívül tartalékos, véleményem szerint ma erősen a hazaiak felé fog billenni a mérleg nyelve. 2 hete ugyanitt 4 gólt rúgtak a hazaiak a néhány éve még másodosztályú Grossetonak (4-2), így ma is el tudok képzelni egy több gólos, magabiztos hazai győzelmet.

Tippem: 2-0, 3-1

Végeredmény: Pro Piacenza – Pistoiese 2-0 => NYERT!