FAQ: a tipp értelmezése, hogy DNB (~ draw no bet = nincs fogadás döntetlenre) opcióval fogadunk a hazai csapatra, X esetén tehát a tét visszajár. Papír alapon alternatív tippként az (1x) dupla esélyes fogadást javaslom, ami esetében már X esetén is nyertes a fogadás. Ehhez H-ra kell húzni a 23258. eseményt.

Indoklás: ne ijesszen meg senkit, hogy a Northampton jelenleg csak negyedosztályú, míg a Milton Keynes másodosztályú, a 2 gárda valódi játékereje között nincs ekkora szakadék! Mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy a Milton kvázi egy pofozógép csupán az idei Championshipben, kétségtelenül nekik van ott az egyik leggyengébb keretük, így jó eséllyel a szezon végén ki is esnek majd teljesen jogosan, hisz leginkább a harmadosztályba valók. Ahogy a Northampton is, mely bajnokesélyes a Liga 2.-ben, és hazai pályán szinte verhetetlenek (9 GY – 1 D – 3 V mérleg és 21:11 gólarány), így jó eséllyel ők meg felfelé lépnek majd egy osztályt jövőre. Kvázi azonos szinten van tehát a 2 csapat, ezért szoros meccset vívhatnak, melyet a motivációs faktor dönthet majd el. Márpedig a Milton edzője otthon hagyta többek közt: Martint (1. számú kapus, 25/0), Lewingtont (védő, 25/0), Bakert (középpályás, 25/3), Pottert (középpályás, 16/0), Powellt (csatár, 14/2) és Gallaghert (csatár, 13/0) is, láthatóan több alapemberét. Ezen kívül a sajtótájékoztatón még elmondta, hogy az elutazott keretét is rotálni fogja, várhatóan javarészt tehát főként a cseresorát fogja játszatni! Ennek oka, hogy a Milton számára ez a kupasorozat anyagilag kevesebbet ér, mint a Championship küzdelmei. A bajnokságban kell sürgősen összekapniuk magukat, és mivel épp most vannak túl a fárasztó ünnepi meccsdömpingen, a hátuk közepére sem kívánják még ezt a kupameccset is… Nyűg tehát számukra, így azt prognosztizálom, hogy nem veszik majd igazán komolyan a meccset, és kvázi “önként kiesnek”. A Northampton viszont egyrészt megajándékozhatja szurkolóit a sikerrel, bezsebelheti a továbbjutásért járó prémiumot (ami az ő éves költségvetésüknek jelenleg fontosabb, mint a Miltonnak!), valamint nekik tartalékolniuk sincs mire. És mivel a párharc ezen az egy mérkőzésen dől el, a hazaiak az első perctől az utolsóig mindent bele fognak adni szerintem a győzelemért. Tippem: 1-0, 2-1

2-2 => A tét visszajár.