Indoklás: Mindkét csapat back-to-back érkezik, de teljesen másfajta mérkőzésből, a Knicks egy teljesen egyértelmű meccset nyert Philadelphiában, már a félidőben 20 pontos előnnyel bírtak, sőt a 3. negyedben már 27 is volt az előny, ekörül ültette ki kezdőjét Derek Fisher, 28 percnél többet senki sem töltött pályán ami nagy előny, ugyan 0-2-vel állnak back-to-back meccseken, ez most más lesz. A Bulls hazai pályán játszott ’öldöklő’ meccset a Pistons ellen, amelyen 3 ponttal alul maradtak, a lényeg viszont a 4-szeri hosszabbítás. A 48 perces rendes játékidő nem volt elég a csapatoknak, kellett még 4×5 perc ahhoz, hogy eldöntsék az összecsapást. A Bulls kulcsemberei közül többen is magas számú perceket töltött pályán, ilyen például Jimmy Butler 55 és fél perce, Derrick Rose 54:13, Pau Gasol 48:06, Taj Gibson 44:06, Tony Snell 38:11, ez volt a kezdő, a cserék közül 20-25-öt játszottak akik számítanak, ez még nem sok, ahogyan Snellé sem, a többieké azért már elég magas, pláne ha vesszük, hogy Gasol 35 évesen játszott ennyit és egész meccs alatt Andre Drummonddal birkózott, vagy épp Derrick Rose 54 perce aki nem egy súlyos sérülésen van túl és egy ilyen meccs után másnap este pályára lépni.. Őszintén szólva, az sem lepne meg ha Gasol és Rose sem lépne pályára a Knicks ellen, ezek spekulációk de mindnek van értelme, ha mégis játszanának akkor is csak perc limiten. A Bulls a Noah-Mirotic-Butler duóval próbálja majd felvenni a versenyt ma este, sok perc juthat majd McDermottnak, Hinrichnek és Moorenak és Portisnak is. Úgy gondolom, hogy ilyen thrillert elveszteni, valamint másnap pályára lépni.. Ráadásul 4 este alatt ez már a 3. meccsük lesz. Az éven öt ilyenre volt példa, hogy hosszabbításos meccs után másnap is pályára lépett az adott csapat, egy kivétellel mindig kikapott az adott gárda, a Rockets 11, a Jazz 37, a Cavs 15 pontos vereséget szenvedett ilyen helyzetben, de például a Warriors veretlensége is ilyen eset alkalmával veszett el a Bucks otthonában, az ellenpélda a Toronto ma hajnali sikere a Heat otthonában. A Knicks formája nem az igazi de a pihentség és a hazai pálya nagy szerepet fog játszani ma. A Bulls 4-5-ös rekorddal áll távol a United Centertől.

107-91 => NYERT!