Indoklás: Nálam ez nagyon egyértelműen Cecchinato. Jobb alapképességek, jobb forma, legjobb borítás, hazai pálya – minden mellette szól. Cecchinato 2 nap múlva lesz 23 éves, szép jövő áll előtte. A tavalyi évet a 162. helyen zárta, aztán 2015-ben nagyot lépett előre, a mostani világranglista-91. helyénél is lehet neki feljebb, ha így folytatja. Rengeteg meccset nyert, 39-16 az éves mutatója a különböző versenyek főtábláin, ha csak a salakos mérleget nézem, akkor még jobb is a helyzet, szedjük ki tehát mondjuk a legutóbbi 10 vörös poros Challenger-versenyét: sorrendben elődöntő, döntő, elődöntő, elődöntő, negyeddöntő, elődöntő, elődöntő, elődöntő, negyeddöntő, győztes döntő. A hazai versenyeken különösen erős, Torinóban nyerni is tudott, az éves salakos mutatója a a rengeteg kvalifikációs meccset is beleértve 47-18. A formája is jó, soknak találom az 1.57-es szorzót – talán azért nem 1.3, mert a legutóbbi versenyén elővigyázatosságból nem állt ki a lengyel salakos elődöntőre. Ám az 9 napja volt, aligha indulna ma, ha bármilyen problémája lenne. Martin 26 éves, a szlovák 155. a világranglistán, egy két évvel ezelőtti 119. hely a legjobbja. Láttam őt többször, jó kis teniszező, aki viszont irgalmatlanul gyenge formában van. Pozitív az éves mérlege, amit kizárólag annak köszönhet, hogy nagyon jól teniszezett július végéig (tornákat is nyert), azóta azonban igen furcsa mélyrepülést mutat be. 5 tornán indult el a mögöttünk hagyott szűk két hónapban, 3-5 a mutatója az adott időszakban, s jórészt kétszázon kívüli, nálánál gyengébb emberkék (Michon, Cachin, Gaio, Trevisan) veregették meg. Kétszer találkoztak eddig, a 2012-es meccsük salakon 2-1 lett Martinnak, ám azt nem igazán tartom mérvadónak a 19 éves Cecchinato ellen; idén januárban viszont 6-3, 6-2 lesz az olasz javára – méghozzá kemény pályán, ha ott győzött simán, szerintem ma a legjobb borításán is magabiztosan megoldja a feladatát.

1-6, 4-6 => NYERT!