FAQ: Kosárlabda, NBA

Indoklás:
Óvatosan bánik két sztárjátékosával a Lakers, ennek megfelelően tegnap nem erőltették Anthony Davis (tavaly 26,1 pont, 9,3 lepattanó, 2,3 blokk) játékát a back to back első felén, de nem is kellett, mert a másik oldalon sem játszatták Karl-Anthony Townst. Mára ismét kérdéses a játéka, de általában ez úgy néz ki, hogy az egyik felét ő üli ki, a másikat pedig LeBron James (tavaly 25,3 pont, 7,8 lepattanó, 10,2 gólpassz). Persze az is lehet, hogy egyikük sem lép pályára, vagy, hogy igen (erre van a legkisebb esély) – ez a Lakersnél már a tavalyi szezonban is így működött. Hajnalban nem erőltették túl a dolgokat, mindenki megkapta a perceit és simán verték a legjobbját nélkülöző Wolvest (127-91). James (26 perc, 18 pont , 9 lepattanó, 5 gólpassz) magához képest átlagos volt, de Kuzma (29 perc, 20 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Gasol (20 perc, 12 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz), Harrell (19 perc, 12 pont) , Horton-Tucker (20 perc, 12 pont) és Schröeder (25 perc, 11 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) is hozzátette a magáét, sőt a rotáció többi tagja is eredményes volt. Ma éjjel azonban komolyabb erőpróba vár rájuk, mert a Portland Trail Blazers csapatát fogadják. Tavaly a rájátszásban találkoztak a csapatok, akkor behúzta az első meccset a Blazers, de utána 4-1 lesimázta őket a formába lendülő James-alakulat. Playoff közeli formát jelenleg semmiképp sem várunk egyik társaságtól sem, ez teljesen más kávéház és, mint láthattuk az eddigi mérkőzéseken elég “fuss és dobd” szaga van a bajnokság elejének. Ebben pedig a Portland kifejezetten jó.
Gyengén kezdték a szezont és belefutottak egy 20 pontos zakóba a Jazz ellen, de utána sikerült javítaniuk, még, ha a vártnál nehezebben is (hosszabbítás után 128-126) a Rockets ellen. Lillard (32 pont, 5 lepattanó, 9 gólpassz) és McCollum (44 pont, 3 lepattanó, 8 gólpassz) remekeltek azon az estén, ketten együtt 76 pontot szereztek. Mellettük Nurkic (12 pont, 11 lepattanó, 6 gólpassz) és Kanter (10 pont, 9 lepattanó) tudták elérni a tíz pontos határt, de ez is elég volt most. Természetesen vannak még mellettük használható játékosok, mint például Robert Covington (tavaly 12,4 pont, 6,6 lepattanó, 1,6 szerzett labda, elit védő), Derrick Jones JR. (tavaly 8,5 pont, 4 lepattanó), Gary Trent Jr. (tavaly 9 pont), vagy Rodney Hood (sérült volt, de előtte 11 pontot átlagolt). Carmelo Anthony a Covid-protokoll miatt nem játszhat így őt ezért nem soroltam fel. Izgalmas mérkőzés alakulhat ki, mert 1-es – 2-es poszton talán nekik van a legjobb hátvédpárosuk (Lillard – McCollum) az egész ligában és egy mérkőzésen ők bárkit képesek megverni. Egyikük sem vándormadár, mindkettőjüket a Portland hozta el a draftról és évek óta szívükön viselik a csapat sorsát és a játékosok közötti egységért is ők a felelősök. Sajnos ez a mai NBA-ben nem divat, nagyon sokan írnak alá éppen oda, ahol azt hiszik nagy esélyük van nyerni, de ez így is van rendjén. Kiütéses Lakers győzelmet nem várunk, sőt bőven benne lehet egy esetleges Blazers win is, de inkább a biztosabb +6-os opciót preferáljuk. Sok pontot várok a mérkőzéstől és jó játékot a két vajkezű sráctól.

VÉGEREDMÉNY: 107:115 => NYERTES 🙂