FAQ: a tipp értelmezése, hogy Anderson legalább 2 szett különbséggel nyer. Például: 5-7

Adrian „Jackpot” Lewis vs. Gary „The Flying Scotsman” Anderson

Indoklás: Sajnos elérkeztünk ennek a csodálatos világbajnokságnak a végére is, mivel ma rendezik az utolsó meccset, a döntőt. A világranglista 5. angol csap össze a regnáló világbajnok 2. skóttal. A számokról nem hiszem, hogy sokat kell beszélni, mivel ez egy döntő, itt sosem a számok számítanak, de Anderson eddig magasabb átlagot produkált a tornán mint ellenfele, tegnap nagyon közel volt, hozzá, hogy megdöntse Phil Taylor VB-n dobott legmagasabb átlag rekordját, de ez tegnap elmaradt. Kiszállókban viszont az angol eddig a VB-n jobb átlagot produkál, de nem jelentősen jobb, ez a kisebb különbség teljesen elhanyagolható. Gary szenzációs idén is, talán még jobban mint tavaly. 5 mérkőzés alatt 2 szettet veszített, a legszorosabb meccse pedig a 2. körben volt, amikor 4-1 arányban győzte le Gurney-t. Azóta senki még csak minimálisan sem tudta megszorítani. Ez nem feltétlenül az ellenfelei hibája, hanem a skót szenzációs játékának voltak köszönhetőek a sima mérkőzések. Lewis is nagyon magabiztosan rajtolt, de az elmúlt 2 mérkőzésen valami megváltozott nála. Az első 3 mérkőzését gyönyörűen szettveszteség nélkül hozta, azonban Peter Wright ellen már korántsem volt olyan magabiztos mint korábban. Az elején Wright nagyon gyengén játszott, így el tudott húzni az angol, de amikor már Wright az átlagosnál kicsivel jobb volt rögtön elkezdett felzárkózni, Lewis pedig görcsösen próbálta eldönteni a mérkőzést. Aztán Peter teljesítménye újra leromlott könnyű kiszállókat hibázott, így végül behúzta az angol. Majd jött az elődöntő. Barney a VB-n mutatott legpocsékabb játékával rukkolt elő, és azt sem lehet mondani, hogy Lewis volt annyira szenzációs, mert nem. Egész egyszerűen elfáradt a holland mackó, és gond volt a koncentrációjával. Majd ugyanaz történt mint a Wright meccsen, 5-0 után Barney hozott 3 szettet sorozatban, és ha tudta volna tartani az átlagosnál kicsivel jobb játékát nem tartom kizártnak, hogy fel tudott volna zárkózni. A kulcs a mai mérkőzésen az lesz, hogy ezen a magas színvonalon kinek lesznek hosszabb rövidzárlatai. Bár nagyon hosszú a mérkőzés 7 nyert szettig tart, de akár pár rossz döntés, figyelmetlenség is eldöntheti.
Lewis-on hatalmas a teher, hiszen hazai közönség előtt a legtovább jutott angolként a világbajnoki címvédő ellen kell pályára lépnie abban a tudatban, hogy nem hibázhat, mert azt egyből kihasználja a bombaformában lévő „repülő skót”. Egy nagyon magas színvonalú találkozót várok, de úgy vélem, hogy Anderson jobb formában van mint Lewis, látszik rajta, hogy nagyon élvezi a játékot, mosolyog meccs közben is briliánsan játszik. Szerintem idén nem lesz olyan nehéz dolga mint tavaly volt Taylor ellen, félreértés ne essék, nem várok sima mérkőzést, de magabiztos Anderson győzelmet mindenképpen! Tippem: 4-7