FAQ: a szorzó BWIN-ről választottam.

Indoklás: nagyon régen ajánlottam fogadást tét nélküli mérkőzésre, ebben a párosításban azonban nagy értéket látok, mivel semmilyen érv nem szól a Varsó mellett. A történet ott kezdődik, hogy a lengyel és az orosz bajnokság is szünetel már 1,5 illetve lassan 2 hónapja, így a csapatok most január 2. felében kezdtek ismét úgymond alapozni és felkészülési mérkőzéseket játszani, hogy formába hozzák magukat a szezon 2 hátralévő részére. Az orosz Zenit már 3 ilyen találkozón is túl van, eddig az arab világban „haknizva” gyűjtögették be a gálameccsek pénzdíjait, és 3 meccsen 22 gólt lőve maximálisan kiszolgálták a nézők és a megrendelők igényeit… Kiemelkedő volt az idei év Zenit igazolása: Rondon (3 gól), az örökifjú: Arshavin (2 gól), valamint a már az orosz válogatottban is bemutatkozó: Sheydaev (3 gól, képünkön) és Tkachuk (2 gól) küzdeni akarása, akik láthatóan igen csak komolyan vették ezeket a találkozókat is. A Szentpétervár tehát már lassan 2 hete turnézik, míg a Legia csak 3 napja játszotta az első felkészülési meccsét, ahol a cseh Plzent verték (1-2). A mai napra azonban sűrű programot szerveztek maguknak: az azerbajdzsáni Qarabag és az orosz Zenit ellen is egyetlen délután alatt terveznek 90 perc (+ hosszabbítás és tizenegyesek) rendszerű találkozókat játszani! Nyilvánvalóan ezt a fajta terhelést 3 napnyi edzés után lehetetlen még a legprofibbaknak is bírni, így a Varsónál nagyfokú rotáció várható! Akik délután 13:00 -kor pályára léptek (és kikaptak 0-2 -re) a Qarabag ellen, azok valószínűleg ezen a 2. meccsen már csak a lelátóról figyelik majd társaikat, és a Zenit ellen egy teljesen kicserélt, fiatalokkal és cserejátékosokkal kevert vegyes csapat lép majd pályára! A Legia kerete pedig egyébként is fényévekkel gyengébb a Szentpétervárénál (a lengyelek játékosállománya kb. 25 millió euro értékű, míg az oroszoké szinte 10-szer ennyi!), így ha ez egy tétmeccs lenne és mindkét csapat a legjobbjaival állna ki, várhatóan akkor sem lenne esélyük a varsóiaknak… De látva a Qarabag elleni betlizésük, valamint a Zenit múlt heti parádézásait, azt gondolom az oroszoknál bárki kerül ma pályára, sokkal felkészültebb és erősebb játékra lesznek képesek a lengyeleknél! Ráadásul a találkozót semleges helyszínen rendezik, így még azt sem lehet mondani, hogy a Varsó közönsége meccsdöntő tényező lenne… Egyszerűen minden érv a Zenit mellett szól.

Tippem: 0-1, 0-2

Végeredmény: Legia Warszawa – Zenit Szentpétervár 2-3 => NYERT!