FAQ: Amerikai futball, NFL.

A két együttes tavaly, a rájátszásban találkoztak a főcsoport elődöntő keretein belül, ahol a Watson vezette Texans már az első negyedben felpakolt 3 touchdownt a táblára, de Mahomes csapatát ez különösebben nem érdekelte. “Do something special”, ahogy mondta a tavalyi MVP, majd a második negyedben 4 (!) TD passzt osztott ki, és át is vette a vezetést, majd a mérkőzés végére 20 pontos előnyt szedtek össze (51-31). A Chiefs szeptemberben kifejezetten erős, utolsó 5 nyitómérkőzését kivétel nélkül megnyerték, úgy, hogy Foxboroughban 42, Carsonban 38, míg Jacksonvilleben 40 pontot szereztek a szezon első mérkőzésén. Mahomes teljes NFL karrierjét tekintve elmondható, hogy mindig készen áll a győzelemre: szeptemberben 7-0-ás mérleggel áll, 23 passzolt TD-vel, illetve 0 eladott labdával. Továbbá 140,6-os (!!!) passer ratinggel áll az első heti mérkőzéseken, ami 1950 (!) óta a legmagasabb mutató. Ez a Chiefs semmit nem gyengült, sőt: Andy Ried húzott egy váratlant, és az LSU futóját, Clyde Edwards-Helaire-t válaszotta az első körben, így végre a futójáték levehet egy kis terhet Mahomes válláról. Az újonc futónak jó napja lehet ma, ő is bajnokként kezdi meg a szezont, csak ő az egyetemi bajnokságot nyerte meg Burrow-ékkal. A Texans futás elleni védekezése tavaly nagyon nem volt a toppon, a negyedik legtöbb 20+ yardost futást engedték, illetve futásonként 4,80 yardot adtak fel az ellenfeleknek. Passz elleni védekezésben sem jeleskedtek a tavalyi szezonban, negyedik legtöbb TD-passzt engedték (33), 97,6-os passer ratinget adtak a dobóknak, illetve 58 olyan passzt nyeltek be, amellyel legalább 20 yardot szerzett az ellenfél.
A Houstonnál jöttek-mentek játékosok, a legfájóbb Hopkins távozása volt, mivel így Watson elveszítette a kedvenc elkapóját, egyben a csapat vezéregyéniségét. Nincs már Clowney, Hopkins, bár érkezett Brandin Cooks, de a mai mérkőzésen kérdéses a játéka, illetve Gillaspia (másodéves futó/fullback) szereplése sem biztos. Bill O’Brien tipikusan gyengén kezdi a szezont a houstoniakkal, utolsó 3 szezonnyitóját elveszítette. Ma sem lesz sok esélyük a liga legerősebb támadósora ellen, amit Watték sem fognak tudni szétszedni.