FAQ: svéd bajnokság, Hockey Allsvenskan. A tipp értelmezése, hogy a rendes játékidő legalább döntetlen lesz.

Indoklás: ritkán fogad ilyen opcióra az ember, de most ennek van leginkább racionalitása. A HV 71-nek ugyanis már minden mindegy így a svéd bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában, hiszen fixen 1. helyen végeznek majd, ez a meccs már sehova sem számít nekik, ők fejben már a rájátszásra készülnek. Ezzel szemben a Mora 1 pont lemaradással áll jelenleg a 7. helyen, tehát épp a play off negyeddöntőt illetve 1/8 döntőt érő zóna határán. Ha legalább a hosszabbítást ki tudják harcolni mag, míg a Vasterviks kikap a rendes játékidőben (~ amire jó esély van, mivel nekik nehéz meccsük lesz idegenben), akkor a jobb gólkülönbsége miatt a Mora jut a rájátszás eggyel magasabb körébe! Ha pedig a Vasterviks is legalább pontot szerez, akkor a Morának főleg nyernie kell. Egy vereség esetleges vereség pedig duplán kellemetlen lenne a Morának, mert még hátrafelé is tudnának csúszni, és akkor még a play off 1/8 döntőjében is még nehezebb ellenfelet kapnának, mint a tabella jelenlegi állása szerint! Akárhogy is nézem tehát, egyértelműen a vendégek lesznek ebben a match upban a sokkal motiváltabbak. Ez az utóbbi 4 fordulóban is megmutatkozott már a játékukon, amikor is csupa felsőházi nagy csapattal szemben hoztak le 2 GY – 2 D -t a rendes játékidőt tekintve! A HV 71-et pedig már 2-szer is legyőzték (3-1, 4-3) ebben a szezonban. Miért ne sikerülhetne nekik újra? Én bízom benne, hogy “meglepetést” aratnak.

végeredmény: a rendes játékidő 5-5 -tel zárunk => a tipp NYERT! 🙂