Indoklás: Houstonba látogat ma az Oklahoma City Thunder együttese, a két csapatnak ellentétes mérlege van, a Thunder 3-at nyert míg a Houston 3-at bukott, nem is akárhogyan. A tavalyi rájátszás résztvevő Rockets mind a három meccsét 20 ponttal bukta el. Elsőnek a Denver nyert 105-85-re náluk óriási meglepetésre, majd a Warriors is átment rajtuk simán, legutóbb pedig hajnalban, Miamiban kaptak ki megint 20 egységgel. A ma hajnali vereségük viszont elképesztő dolog volt, ugyanis 21 ponttal is vezettek az első félidőben, de a másodikban 23(!!!!) egységet dobtak és így kaptak ki 20 ponttal. A második félidőben a Rockets néhány statisztikája: Dobott pontok-23, Engedett pontok-65, Ellenfél dobószázaléka-59%, Ellenfél triplahatékonysága-9/12, Rockets triplahatékonysága 1/16. Elképesztő módon leült a Rockets a fordulás után. Ilyet egészséges csapat nem csinál, már pedig a Rockets jelenleg nem egészséges. Rettentő nagy gondokkal küzd a csapat, nagyon lazán játszanak és nem kellő odafigyeléssel. A csapat sztárja James Harden(ex-Thunder játékos) eddig borzalmas szezont fut, támadásban nagyon nem találja magát, mezőnyből eddig 12/54-es mutatót hozott össze, triplából pedig 3/32 a mutatója ami nagyon gyatra. Palánk alatt van sérülés, Dwight Howard eddig csak egy meccset játszott, azon is gyengén, Terrence Jones is kihagyta a ma hajnalit ahogyan Howard is. Ami ma nagy gond lehet, hogy rettentő sokat játszottak, Trevor Ariza majdnem 41 percet, Harden 39-et a borzasztó igazolás(szeritem) Ty Lawson 38-at.. Ezzel szemben a Thunder is játszott ma hajnalban.. Egy nagyon sima meccset a Denver ellen otthon, 30 perc felett senki nem játszott de Durant és Westbrook így is remekelt. Az új edző Billy Donovan eddig beváltja a reményeket, Orlandoban óriási meccset nyertek, nagy küzdőszellemről tettek tanúbizonyságot -18-ról harcolták ki a hosszabbítást. Akkor KD és Westbrook 90+ pontot hozott, előtte pedig a Spurs ellen nyitották a szezont, egy nehéz otthoni diadallal. A támadójáték nagyon megy, de kellenek majd a többiek is a későbbiekben, gondolok itt Ibakára, Kanterre vagy Waitersre. Lepattanózásban nagyon erősek valamint a palánk alatt is nagyon kemény párosuk van Ibakával és Adamsszel. A Thunder Oklahomából utazott Houstonba, míg a Rocketsnek Miamiból kell hazarepülnie így edzeni nem sok lehetőségük van mindössze egy közös videózás, meeting és egy dobóedzés. Természetesen nem a hosszabb utazás a döntőfaktor, hanem inkább a kevés idő arra, hogy felkészüljenek erre a nagyon nehéz meccsre egy ilyen pofon után. Nagyon nagy meglepetés lenne számomra ha az OKC ma nem győztesen hagyná el a pályát. 5-10 pontos vendég sikert várok, de a sima sikerre is szép szorzó van.

végeredmény: 110-105