Indoklás: megkezdődött az amerikai kosárlabda bajnokság, azaz az NBA előszezonja. Tegnap sikeresen le is csaptunk a Denver Nuggets meglepetés győzelmére az Oklahoma City Thunder ellen (114-101), ma pedig egy újabb gyöngyszemre akadtam. B2B meccse lesz ugyanis ez a Memphisnek, amely tegnap még fenn északon vendégeskedett a Milwaukee-nál (és ki is kapott 86-83 -ra!), ma pedig már délen, a Houston-nál kell vendégeskedniük. A nagy utazás és a fárasztó meccs miatt már ma hajnalban is csak 15 perc körüli játéklehetőséget kaptak a kezdő emberek, a padosok meg láthattuk tegnap, mire képesek… (Összehasonlításképp, a 2 gárda elmúlt 10 meccsét eddig mindig a Grizzlies nyerte a Milwaukee-val szemben, amikor a legerősebb csapatukkal álltak ki!) Ennyi számít tehát, hogy kik várhatóak a pályára! Houston tegnap se játszott, és holnap se fog, így mondhatni kipihentek és várhatóan összeszedettek lesznek. A Memphis pedig biztosan nem kockáztatja majd meg újdonsült sztárja, Vince Carter (képünkön) sérülését, így ő aligha játszik majd 1 negyednél többet. Az odds nagyon gyorsan esik! Nem véletlenül… A Houston toronymagas esélyese ennek a mai párharcnak, mivel a legutóbbi 20 egymás elleni találkozójuk közül 17-et a Houston nyert saját közönsége előtt! A Memphis cseresora ellen pedig várhatóan meglesz ma a 18. siker is. Tippem: sima Houston győzelem.

Végeredmény: 113-93 => NYERT!