Indoklás: szoros csatára számítok, az over azért is tetszik, mert egy simább és egy szorosabb (7-5, 6-3) Simona Halep (képünkön) -szett után is nyerhetünk. A román lány tragédiája ismert, az unokatestvére öngyilkos lett, a hírek szerint az indulása is kérdéses volt. Becsületére legyen mondva még így is elindult, de a játéka azért nem az igazi – a három meccsen kétszer is bukott egy-egy szett, a három találkozón összesen 65 játékot játszottak. Suarez Navarro képzett, jó játékos, a világranglista-13. spanyolban akár még a bravúr is benne lehet. Dohában megvert két nagy ütőt, Kvitovát és Pliskovát, itt is három nyert meccs (Watson, Pavljucsenkova, Puig) után negyeddöntőzik, a formája tehát jó. Sok meccset, szám szerint 9-et játszottak eddig egymás ellen, a spanyol ezekből 4-szer győzni is tudott (az egyik walkover, tehát Halep nem állt ki), az 5 vereségnél 2-szer is szettet hozott. Jó kis parti lesz ez, egyértelműen overt várok.

Végeredmény: Halep – Suarez Navarro 5-7, 6-1, 6-1