FAQ: Magyar NB II

Csertői Aurél legénysége a harmadik erő lehet a másodosztályban a Vasas és DVSC mellett. A hazaiaknál  infrastrukturális szempontból minden körülmény adott lenne akár az első-osztályhoz is.  Azért fontos ezt külön kihangsúlyozni, mert volt már olyan a világtörténelemben, hogy jól összeraktak egy másodosztályú csapatot, ami a bajnokság végére megtorpant, mert rájött a vezetőség, hogy jobb nekik jobb a másodosztályban maradni. Itt ilyenről szó sem lehet. A nyugat-magyarországi gárda álomszerűen rajtolt az első öt meccsből négyet megnyertek, aztán jött egy kisebb megtorpanás. Egy döntetlen és egy vereség, majd a válogatott szünet, ami talán a legjobbkor jött számukra. Szerintem a pihenő után újult erőre kapnak és rommá fogják verni az újoncot.

A Debreceni Egyetemisták körében valószínűleg akkor sem törne ki parasztlázadás, ha csapat a bajnokság végén visszaszállna a harmadosztályba. A cívisvárosiaknak most az a legfontosabb, hogy a Loki visszajusson. Ennek megfelelően a nagy-testvér meg is kapta a három pontot. Az augusztus 5-i meccs vége 3-0 lett, és most vasárnapi meccsen is legalább ennyi különbséget érzek a két csapat között. A Gyirmót az első osztály irányába, halad, a DEAC, pedig a harmadik liga felé.