FAQ: Ausztrál futball, AFL. Az opció a mérkőzésen belül, a pont hendikep-további piacok fül alatt található. A tipp értelmezése: legalább 12 pontos hazai siker.

Indoklás: három forduló van még hátra az alapszakaszból, amelyet a Geelong akár még a második helyen is zárhat, viszont akár még az is előfordulhat, hogy kitúrják őket a legjobb nyolcból. Kétségtelen, hogy ez lesz a hátralevő mérkőzéseik közül a legkönyebb, ugyanis még a Kilda (3.) otthonában, illetva a Port Adelaide (1.) ellen lesz jelenésük idén. A visszatérés óta remek a forma, mindössze 3 vereséget szenvedtek csak el, kettő közülük nagyon szűk volt, a Carlton ellen 2, míg a West Coast ellen múlt héten 9 ponttal maradtak el, de számos komoly sikert értek el idén: fergeteges júliust produkáltak, ugyanis 89 pontot szereztek a Suns ellen, majd szűk egy héttel később a Brisbane (2.) ellen nyertek 27 pont különbséggel, bármilyen gond nélkül. Ez a csapat bármikor képes magát megrázni, és egy negyed alatt akár 45 (!) pontot szerezni, vagy éppen egyetlen egyet sem engedni, a Fremantle ellen a félidőben mindössze 3 (!) pontot engedtek, végül 14 ponttal zárt a Dockers, akikre 48 pontot pakolt a Cats. Szerdán még erősebb lesz ez a csapat, ugyanis visszatér Tom Atkins Hawkins mellé a csatár sorba, illetve Jack Steven, Joel Selwood, Rhys Stanley és Zach Guthrie is bevetésre készen áll.
Jelenleg a vendégek a második legesélytelenebb alakulat a végső győzelemre, amit teljesen megértek. Botrányosan gyenge a védelmük, illetve az első pár soruk sem a legerősebb. Szombaton 119 pontot szereztek a liga leggenygébb csapata ellen, ahol ráadásul még az összes sztárjátékos is hiányzott, többekközt Walker, Brad Crouch és Sloane sem volt a keret tagja. Ezzel megszerezte második győzelmét az újrakezdés óta a csapat, még júniusban volt egy bravúrgyőzelmük a GWS ellen, ajd zsinórban 6 vereséget szenvedtek el. Ezzel szinte minden esélyük elszállt, ha be szeretnének jutni a rájátszásba, ahhoz nagyon komoly csodának kellene történnie, ugyanis minden hátralevő mérkőzésüket meg kell nyerniük, illetve a 6-10. helyen álló csapatok maximum 1 mérkőzést nyerhetnek. Nos, erre nincs sok esély, főleg úgy, hogy a vendégeknél a fél csapat hiányozni fog szerdán: Curtis Taylor, Kyron Hayden, Luke Davies-Uniacke és Nick Larkey biztosan nem lép majd pályára, de még nem volt keretszűkítés, így még néhány játékos biztosan kihagyja a találkozót.
A játék minden elemében jobb a hazai csapat, akiknek még komoly motivációjuk van a maradék mérkőzésekre, muszáj nyerniük, ha szeretnének a legjobb 8 között maradni, illetve magas seedet elérni. Ezzel szemben a vendégeknek már szinte minden mindegy, számukra ennyi volt a szezon, ráadásul számos hiányzójuk is akad a szerdai játéknapon. Magabiztos hazai sikert várok, amely már a félidőben is eldőlhet.

VÉGEREDMÉNY: 13,12[90]: 9,3[57] => NYERTES 🙂