FAQ: a tipp értelmezése, hogy a mérkőzés végső győztesére fogadunk, tehát az esetleges hosszabbítás és a büntetőpárbaj is beleszámít a tippünkbe.

Indoklás: Divíziós csata. Nem csak a karácsonyi szünet előtti utolsó hazai meccs ez a Panthers számára, divízión belüli rangadó is egyben, ami nagyban elősegítheti a megfelelő motivációt és koncentrációt. Jó formában most egyébként is a Florida, utóbbi 13 meccsükből 10-et nyertek, most épp 4-es győzelmi szériában vannak. Az Ottawa 5-5-el áll utolsó 10 meccsén, azonban szembetűnő, hogy utóbbi 7 idegenbeli fellépésén 6-szor is vesztesen jött le a jégről – egyetlen győzelmét viszont pont Floridában aratta. A mai visszavágást segítheti, hogy MacKenzie felépült végre és újra kezd a Panthersben, így végre a bottom 6 is összeáll, míg a Sens támadósorából hiányozni fog ma Bobby Ryan, aki 32 pontot gyűjtött az eddigi meccseken és Cody Ceci, aki alapember a védekezésben. A hazai kapuban kezdő Luongo képes rá, hogy 2 gólon tartsa ezt a meggyengült támadóalakzatot, a vendégeknél viszont Ceci hiánya miatt nem lesz könnyebb dolga Andersonnak, aki már így is 2-3 gólokat kap minden mérkőzésen az utóbbi időben. Mivel a Panthers offense-e és kapusa jobb, mint a Senators-é, ma a Florida győzelmére teszem a voksom.