Indoklás: egy spanyol és egy olasz játszik indoor hardon Spanyolországban. Kétségtelen, a spanyol, azaz David Ferrer a jobb játékos, a világranglista 5. helyezettje ráadásul társtulajdonosa is ennek a tornának. Seppi 53. a világranglistán, egy 18. hely a legjobbja – a valós tudását valahová e két szám közé lőném be alapállapotban. Nézzük, miért gondolom én ezt a meccset overnek, összeszedtem 4 pontban az érveimet. 1: hiába indoor hard, ez a pálya nagyon lassú, hosszú meccsre, kínkeserves pontokra, salakos baszakodásra (már bocsánat), sok breakre számítok. Egyik játékos sem az a nagy szerváló, sok 40-re nyert játék lesz, reményeim szerint adok-kapok alakul ki. 2: Ferrer formája, fáradtsága. A spanyol múlt héten még Ausztriában vívott döntőt, a döntő szettes meccs csak vasárnap este fejeződött be, biztosan benne maradt még a lábában. Ferrerre a stabilitás volt korábban jellemző, idén azonban sok a nagyon hosszú meccse, meglepő veresége. Tényleg csak az elmúlt hetekből a példák az előzőre. Karlovic, győzelem, 23 játék; Kohlschreiber, győzelem, 30 játék; Murray, vereség, 32 játék; Klizan, győzelem, 33 játék; Granollers, vereség, 30 játék. Augusztusban bukott szettet Dzsumhur és Dodig ellen is. 3: a két legutóbbi meccsüket Ferrer nyerte a kedvenc borításán (salak), de az egyiken 27, a másikon 30 játék kellett neki Seppi begyűréséhez. 4: Nem játszik sziporkázóan az olasz, de az eredményei még így is rendben vannak a közelmúltból. Verte kettben Lajovicsot, kikapott ugyan Gulbistól és Robredótól, de mindkettőt megszorongatta (34 és 31 játék) egy-egy nyert szettig. Jónak gondolom ezt az overt, ami akár egy kétszettes Ferrer-győzelemmel (például 7-6, 6-2) is könnyen összejöhet

Végeredmény: 6-3, 7-5 => NYERT!