FAQ: Bajnokok Ligája – női.

ndoklás: Sajnos most vettem észre, hogy elfelejtettem ki írni ezt az opciót pedig magamnak már 5 napja megraktam még 2,5-ért és vártam is, hogy csúnyán esni fog a szorzó, de hát ez van. Nos.. az FTC a nyáron papíron erősebb lett hiszen érkeztek főként német légiósok, de elnézve az egész nyári felkészülést valamint azt ahogyan a bajnokságot kezdték..hosszú életet nem jósolok nekik a BL-ben. A felkészülés alatt a Debrecen (30-25) ellenében katasztrófa volt a 2. félidő, a Szombathely (36-26) az első 40 perc után 2-vel ment a vendég gárda és most a Mosonmagyaróvár (19-29) ellenében is 25. percig 10-9-et mutatott az eredményjelző ami tökéletesen bemutatja, hogy mennyire nem stabil csapat még mindig ez az alakulat. Velük szemben a tavalyi BL szezon egyik legnagyobb esélyese a Rostov Don, akik ismét a csoportkörben találkoznak az FTC-vel és úgy gondolom ismét könnyedén oda vissza tudják majd verni Elek Gáborékat. A keretük magja egyben maradt, bár például Julia Behnke pont innen igazolt a zöld fehér gárdához. Ambros Martin edző is távozott illetve aki még fontos, hogy Abbingh hazatért Dániába és szerintem egyedül ő az, akit valóban pótolni kell majd. Azonban ez sikerülhet is, hiszen érkezett Grâce Zaadi (korábban Metz, irányító), a rutinos Katarina Krpež Slezak (korábban Érd, jobbszélső), Anna Lagerquist (korábban Nykøbing-Falster HK, beállós), valamint Viktorija Kalinyina (korábban HK Kuban, kapus) is ide tette át életét. Úgy gondolom ismételten a Győri ETO 1. számú kihívója lehet majd ez az orosz csapat illetve még talán a fekete ló a CSKA Moszkva csapata lesz, ha már orosz bajnokság, de ezt hagyjuk későbbre. Nehéz lenne azt gondolni, hogy ez az FTC egy ennyire komplex Rostov Don ellenében képes lehet 60 percig felvenni a versenyt. Abban biztos vagyok, hogy lesznek zöld fehér pillanatok, de nem elég stabil ahhoz a csapat, hogy megfogják a vendégeket. Gála nem, de 3-4 gólos stabil vendég siker igen.