FAQ: Challenger Nottingham

Indoklás: Jó nagy adag szerencse kellett Tiafoe-nak ahhoz, hogy eljusson ezen a tornán a negyeddöntőig. Már Huesler ellen is rezgett a léc az 1. körben, aki ha nem lenne ekkora balfácán, legalább 1 szettet elvihetett volna az amerikai ellen. A 2. körben Marchenkónak pedig szerintem egyenesen meg kellett volna nyernie a mérkőzést, ehhez képest szettet sem nyert. Az 1. szettet például úgy bukta 7-5-re az ukrán, hogy 6-5-ös Tiafoe vezetésig full sima adogatójátékokat hozott, miközben fogadóként 4 játékban is breaklabdái voltak, összesen 8, köztük egy 0-40 és két 15-40 is, de egyiket sem tudta kihasználni, aztán a szett legvégén a tiebreak előtt Tiafoe a 2. breaklabdáját megcsinálta… De a 2. szett is nagyon szoros volt, csak rövidítésben dőlt el. Tiafoe játéka alapvetően feküdhetne füvön is a kiváló szervája miatt, de túl gyors ez a borítás a tenyeresének, amiből így aztán sok a hiba. Nem véletlen, hogy ezen kívül még indoor hardon nem érzi jól magát és ahol küszködni szokott, ott is ugyanezen okból kifolyólag. A korábbi top50-es Marchenko után ismételten egy korábban top100-as játékos lesz az amerikai ellenfele Donskoy személyében. Az orosznak többé-kevésbé szokott menni a játék füvön, felemás eredményekkel. Ugyan mínuszos a mérlege erről borításról, volt már füvespályás ATP-tornán negyeddöntős is, 2 éve ugyanitt pedig egészen a döntőig menetelt, ahol végül csak Evanstől kapott ki. Az orosz eddig nagyon stabilnak tűnik, hiszen McDonaldot és Nakashimát is 2-2 szettben verte, a szerváját pedig csak egyetlen alkalommal vesztette el, szóval idén sem tűnik lehetetlennek, hogy összehozzon egy döntőt… Arról nem is beszélve, hogy Tiafoe-nak nem feltétlenül olyan fontos ez a torna, hiszen szombaton már kezdődnek a kvalik a londoni ATP 500-as tornára, ahol ő bizony érdekelt. Bár elég sok a visszalépő, ha még több lesz, nem biztos hogy kvaliznia kell majd, lehetséges hogy főtáblára kerül, de egyelőre ehhez még 3 embernek kéne visszalépnie.

Végeredmény: 6-7, 6-2, 3-6; a tipp NYERT! 🙂