FAQ: a tipp értelmezése, hogy Gasquet nem kap ki 7 játéknál nagyobb különbséggel. Például: 6-4, 6-4, 6-4 (~6 játéknyi különbség) esetén is nyer még a tipp.

Indoklás: Richard Gasquet +7,5 játékos győzelme a legjobb fogadás számomra. Gasquet az egész tornán szimpatikusan, magabiztosan és eredményesen teniszezik. Az első három köre nagyin simára sikerült, annak ellenére, hogy Dimitrovval is megmérkőzött, majd Kyrgiost 3:1-re, legutóbb pedig Wawrinkát 3:2-re ejtette ki a francia teniszező. Gasquet mindig is jó füves pályás teniszező volt, de a sorsolás után senki sem gondolta volna, hogy eljut idáig. Novak Djokovic a mérkőzés top favoritja, ez egyértelmű. Kitűnő játékos, aki nyert már Wimbledont, idén viszont nem olyan meggyőző a teljesítménye. Az első körökben is voltak nehézségei, ki-kihagyott a koncentrációja, lebrékelték többen is, majd jött az Anderson elleni meccs, ahol 0:2-ről kellett fordítania. Cilic ellen már magabiztosabbnak tűnt, de még mindig nem az igazi, úgy érzem nincs a legjobb formájában Djokovic. A két teniszező között jelen pillanatban nincsen 7,5 játéknyi különbség. Füvön eddig egyszer játszottak a Boodlesi bemutatón, ahol egy szett ide, egy szett oda, majd a Champions tie-break-et Djoko nyerte. Nekem nagyon biztos fogadásnak tűnik ez, nem tudom elképzelni, hogy Gasquet visszavenne a tempóból, viszont ha hozza, amit eddig láthattunk tőle, akkor Djokovicnak fel kell készülni, mert a francia szettet, vagy szetteket is nyerhet, sőt én azt sem tartom kizártnak, hogy Gasquet döntőzzön Wimbledonban.

Végeredmény: 7-6, 6-4, 6-4 => NYERT!