Indoklás: Grigor Dimitrov győzelmére fogadunk a salakpályás ATP1000-es torna harmadik körében. Dimitrov ellenfele Stan Wawrinka lesz. Wawrinka a 9. a világranglistán, nem volt rossz tele, de a tavasz neki eddig katasztrofálisan alakul. Stan a rotterdami tornagyőzelme óta Indian Wellsben rögtön kiesett, a marseillei, a miamii és a monte carloi tornán is csak egy mérkőzést tudott megnyerni. Wawrinka nem rossz salakpályás játékos, de egyelőre nem igazán érzi a borítást, Monte Carloban még Monacot simán verte, de éppen Dimitrovtól kapott ki a 16 között, méghozzá 6-1,6-2-re, Madridban pedig egy korántsem meggyőző játékot mutatva 7-6,7-5-el jutott a harmadik körbe. Mindezekkel szemben Dimitrovnak nagyon megy a szekér. A ranglista 11. helyezett teniszező 7-2-es salakpályás mérleggel áll, hiszen Monte Carloban negyeddöntőzött, Isztambulban elődöntőzött és Madridban is van már két győzelme. A két vereséget Monfilstól és Cuevastól szenvedte el, ami szerintem belefér, hiszen ez a két játékos ezen a borításon a legjobbak között van. Dimitrov most nagyon él, jól játszik, élvezi a teniszt. Az egymás elleni mérleg 2-2, de a legutóbbi két meccsüket Dimitrov nyerte, ráadásul legutóbbi meccsük pár hete volt Monte Carloban ahol, mint említettem 6-1,6-2-es Dimitrov siker született. Mindezek fejében bátran ajánlom Dimitrovot fogadásra.

Végeredmény: 7-6, 3-6, 6-3 => NYERT!