FAQ: az oddsot William Hillről választottam. A tipp értelmezése: DNB (~ draw no bet = nincs fogadás döntetlenre) opcóval fogadunk a vendég csapatra, X esetén tehát a tétünk visszajár.

Indoklás: a Dijon nagyon sokáig szépen játszott a francia másodosztályban, még vezette is a ligát egy ideig, de rosszat tett nekik a téli szünet, 2015.-re a játékuk tagadhatatlanul visszaesett, a bajnokságban még meccset sem nyertek, a francia kupából pedig egy negyedosztályú (!) gárda verte őket ki. December közepe óta 2 D – 5 V mérleget és 8:16 gólarányt produkálnak… Ezzel szemben a Sochaux szárnyal vissza az élvonalba! Augusztus óta csupán egyetlen (!) mérkőzést vesztettek a bajnokságban (10 GY – 7 D – 1 V); a liga egy legjobb védelmével rendelkeznek (22 meccsen csupán 17 kapott gól); és övék a legjobb vendég mutató is (6 GY – 3 D – 1 V mérleg és 16:9 gólarány). Ha hazai pályán nem szórtak volna annyi pontot el, biztos vagyok benne, hogy már ők lennének a bajnoki cím toronymagas várományosai! Így azonban ez egyelőre még nincs így, a mai meccsnek azonban mindenképp ők az esélyesei, főleg mivel a Dijonból 4 alapember: Reynet (1. számú kapus, 21/0), Rémy (védő, 19/3), Amalfitano (középpályás, 16/1) és Mollet (csatár, 13/0) is hiányzik. A Sochauxból ezzel szemben csak 1-1 védő is középpályás nem bevethető, de az ő keretük van elég minőségi ahhoz, hogy ezt meg sem érezzék. Az augusztusi összecsapásukat a Dijon nyerte, bár akkoriban ők voltak jobb formában, ma azonban a Sochaux (képünkön) revansra vágyik, és szerintem sikerül is nekik.

Tippem: 0-1, 0-2

Végeredmény: 1-0