Indoklás: Richard Gasquet 3:0-s győzelmére fogadunk Wimbledonban. Gasquet ellenfele a honfitárs Kenny de Schepper lesz. Gasquet nagy formában van, az első körben egy Junior Wimbledon bajnokot vert meg nagyon simán és a felkészülése sem volt rossz, noha csak Bolellit tudta megverni, de Raoniccal és Djokoviccal is nagyon kiélezett döntő szettes mérkőzést játszott. Nagyon kedveli ezt a borítást, eredményesen teniszezik füvön és az évek során sok tapasztalatot gyűjtött össze. Kenny de Scheepert 140 pozícióval jegyzik hátrébb a világranglistán, mint a wimbledoni elődöntőt megjárt ellenfelét. A főtáblára jutásért már kegyetlenül megszenvedett de Scheeper, akinek kétszer is döntő szettben kellet kivívnia a továbbjutást, éppen úgy, ahogy a főtábla első fordulójában tette, ahol 0:2-ről sikerült megfordítania a mérkőzést. Kenny de Scheeper adogatásai nem ülnek annyira, könnyen zavarba lehetett hozni és ez által hibára kényszeríteni a franciát, ráadásul a legrosszabb fogadók közé tartozik. Gasquet adogatásai nem lesznek veszélyben, viszont agresszív fogadásai sok pontot eredményezhetnek. Egyszer már játszottak egymás ellen idén, akkor 6:3 6:2-re Gasquet nyert, most is hasonló szett eredményeket várok.

Végeredmény:  0-6, 3-6, 3-6 => NYERT!