Indoklás: egy WTA-torna selejtezőjének második fordulójában járunk. Érdekes meccs lesz, Date Krumm nagyon bőven lehetne Rodina anyja is – a két játékos között 19 (!) év a korkülönbség. Date 44 éves, csoda az, hogy a tenisznagyi egyáltalán játszik még, az meg pláne, ahogy. 102. a világranglistán még mindig, bizony vert meg olyanokat is ennyi idősen, akiket nem nagyon szabadott volna. Azt gondolom, Rodina (képünkön) most nagy falat lesz neki. Az orosz lány 25 éves, kicsit későn érő típus, tavaly viszont remek éve volt az ő szintjén, a 118. helyig sikerült is felküzdenie magát. Tavaly ősszel sorra nyerte a kisebb keménypályás női versenyeket, az ottani sikerek hatására idén WTA-tornák főtábláján próbálkozik. Az első lehetőséggel eddig remekül élt, az előző körben nem kisebb ellenfele volt, mint a korábbi GS-győztes Francesca Schiavone, őt nagyon meggyőzően, 6-2, 6-0 arányban verte meg. Schiavone már nagyon nem az, aki régen volt, de ő „csak” 34 éves, Date Krumm pedig 44. Azt gondolom, a feltörekvő orosz legyőzi az ázsiai tenisznagyit is.

Végeredmény: Date Krumm – Rodina 2-6, 3-6 => NYERT!