FAQ: az oddsot Unibetről választottam. A tipp értelmezése, hogy nem nyer 3 szett különbséggel a Budejovice, tehát lényegében arra fogadunk, hogy minimum 1 szettet nyer a Pribram.

Indoklás: az alapszakasz 2. helyezettje fogadja a 6.-t. A papírforma sima hazai győzelmet sejtet, de aki látta a rájátszás 1. mérkőzését, az tudja, hogy oltári mázlija volt a Ceskének, aki némi bírói hátszélnek is köszönhetően végül 5 szettben tudta csak behúzni a mérkőzést a Pribram (képünkön) ellen… A találkozón egyébként a vendégek hullámzó teljesítményt nyújtottak, de amikor igazán oda akarták tenni magukat, teljesen partiban voltak, nem lehetett köztük azt a fajta különbséget érezni, amit talán az alapszakaszban mutatott teljesítmények után sokan vártak volna. Ez az egyik tényező, amely miatt azt gondolom, a Pribram ma is jó lesz legalább 1 szettre. A második az, hogy a 2 gárda 7 alkalommal találkozott egymással az elmúlt 2 évben és a Pribram 1 kivételével mindig nyert legalább 1 szettet, de 2 alkalommal 2-t is, 2-szer pedig egyenesen le is győzték a Budejovice-t, kijelenthető tehát, hogy hagyományosan jól megy mostanság nekik a játék a Ceske ellen! Arról már nem is beszélve, hogy a Primramnak milyen kiegyensúlyozott szezonja van: még a vereségeik alatt is mindig jók voltak legalább 1-1 szettre, október óta ugyanis csak a bajnoki éllovas Liberec tudta megverni őket 3-0 -ra! Ezek után azt gondolom méltán bízhatunk abban ma is, hogy nem adják majd könnyen magukat., és jók lesznek legalább 1 szettre. Tippem: 3-1

Végeredmény: Ceske Budejovice – Pribram 25-21, 17-25, 36-34, 25-23