FAQ: Szorzó: Unibet, ahol a téli sportok / Cross-County menüben található. De tippmixPron és papíron is fogadható. A kódja: 66275. H.

Indoklás: Valószínűleg csak azért lett James Clinton Schoonmaker ennek a párharcnak a favoritja, mivel decemberben szerezte meg pályafutása első dobogós helyezését illetve az előző versenyhétvégén a pályafutása legjobb eredményét. Tehát az utóbbi 2 hónapban gyakorlatilag csúcsra ért. Ugyanakkor a 23 éves amerikai egyelőre egy elég középszerű versenyzőnek tűnik, szóval az is előfordulhat, hogy ezek a teljesítmények voltak az ő tehetségének a plafonja. Tehát olyan – a speciális események kedvező alakulása folytán – kiugró eredmények, amelyeket talán sosem fog majd tudni újra megismételni… Ráadásul neki ez a táv egy picit talán rövid, ő a hosszabb versenyszakaszokon jobban teljesített eddig. A finn Joni Maeki szintén jó formában van, futamról futamra folyamatosan javul a teljesítménye. Hazájában már egy igazi ünnepelt bajnok, múlt hétvégén pedig pihent, így erre a sprintre maximálisan felkészülhetett. Ez egy igazi value bet lehet.

Végeredmény: C. Schoonmaker a 22. helyen végzett, E. Maeki pedig a 14. helyen => a tipp NYERT! 🙂