FAQ: amerikai futball, NFL. Bet365-ön a mérkőzésen belül a Fő speciálisak menüben találjátok meg.

Indoklás: a Buffalo 6-3 -as mérlege szerintem csalóka. A tavalyi konferencia döntős szereplés és az idei eddigi könnyű sorsolásuk miatt ugyanis idén is gyorsan a divíziójuk élére álltak és a fogadó irodáknál is folyamatosan favoritnak számítanak mindenkivel szemben. Pedig a formájuk koránt sem túl meggyőző: az utóbbi 4 meccsből 2-szer kikaptak, 1-szer pedig az utolsó negyed utolsó néhány percéig döntetlen közeli eredményre álltak. Úgy gondolom ezek az alul teljesítések abból származnak, hogy egyrészt lélektanilag nehéz lehet ilyen hosszú időn át folyamatosan elviselni az esélyesség terhét illetve egyben hétről hétre motivációt is meríteni az olyan ellenfelekkel szembeni játékhoz, akiket papíron le kellene verniük, mint vak a poharat. Másrészt mivel eddig (a Kansasen és a Pittsburghön kívül) zsinórban szinte csak gyenge csapatokkal játszottak, így nem igazán volt lehetőségük nekik sem maximális fordulatszámra felpörögni, mert nem kívánta meg tőlük a helyzet. Aztán amikor meg ilyen “leeresztett” állapotukban kellett rangadót játszaniuk (pl. a Tennessee ellen), akkor jött is rögtön a sokkoló pofon… Valami hasonlóra számítok ma is: a Billsnek múlt héten finoman szólva sem kellett 100 %-ot kiadnia magából, amelyhez képest az Indianapolissal focizni egy markáns váltás lesz. És mivel a Colts nem csak jó formában vannak, de érdemi sérültjei sincsenek, így ennek a párharcnak az esélyei az én szememben sokkal inkább közelít az 50-50 -hez, mint a több mint 1 labdabirtoklásnyi különbségű hazai sikerhez! A vendég csapat is versenyben áll a saját divíziójában az elsőségért, de legrosszabb esetben is a wild card helyek egyikéért, így biztosan nem eszik majd félvállról ezt a mérkőzést. Mindezt figyelembe véve inkább az ő oldalukban van érték. A felek januári play off meccsét is csupán 3 ponttal (27-24) nyerte itt a Buffalo Bills!

végeredmény: 15-41 => NYERT! 🙂