FAQ: rögbi liga, Ausztrália, NRL. A tipp értelmezése, hogy a Melbourne legalább 5 célt szerez a mérkőzésen.

Indoklás: Miután zsinórban 6 vereséget szenvedett a Brisbane, sikeresen verték a liga leggyengébb csapatát, a Canterburyt, amivel sokra nem mentek, de úgy tűnt, mintha valami elkezdődött volna az aranyparti csapatnál. Nagyon nem így volt, a Wests Tigers ellen egy hete 48-0-ás vereséget szenvedtek, ami elképesztően demoralizáló volt, és nem csak a 0 szerzett pont miatt, hanem a 26-0-ás félidő után még tovább rombolták őket, meg sem álltak fél százig, egyetlen elrontott jutalompont miatt nem lett meg a kerek 50 pontos győzelem. Élőben néztem azt a mérkőzésüket is, semmilyen pozitívumot nem lehet elmondani a játékukról, a támadásokat nézve hatalmas hátrányban voltak (217-149), míg a megtett méterekkel még nagyobb gödörbe kerültek (1971-1185). A Broncos sok szempontból a liga leggyengébb csapata, viszont péntek délelőtt határozottan nehéz helyzetben lesznek: Tesi Niu, a center/fullback sérülés miatt kihagyja a találkozót, míg Jamayne Isaako, Issac Luke és Corey Oates sem lesz bevethető, így főleg a tolongásban érezhetnek hiányt a hazaiak, de védekezésnél is komoly gondban lesznek. Mellettük Pride Petterson-Robati, illetve Kobe Hetherington a 24 órával a mérkőzés előtt került ki a kezdőből, így egy nagyon felforgatott, szokatlan kezdőt küldenek ki a hazaiak a gyepre.
A vendégeknél semmilyen komoly változás nem lesz a kezdőben, miután magabiztosan verték a Titans alakulatát (42-6), ezzel feljöttek a harmadik helyre, de egy sima győzelemmel át is vennék a vezetést az Eels előtt. Nemhogy ugyanaz a kiváló keret lép ma pályára, még két fontos kezdő is a padra szorult, Darryn Schonig és Suliasi Vunivalu csak a cserepadon kapott helyet, de ők is értékes perceket kaphatnak a második félidőben. A közelmúltban egyszer találkoztak a felek a ligán belül, akkor 40-4 arányban nyert a Strom, ahol 7 (!) különböző játékos szerzett célt, de a mezőnyfölény itt is elképesztően hatalmas volt. Nagyon más szint a két csapat, míg a Storm igazi bajnok aspiráns, addig a hazaiak azért versenyeznek, hogy ne az utolsó helyen zárják a szezont. A Storm játékosai egészen magas szinten pörögnek idén, labdacipelésenként 43,1 métert tesznek meg, vagyis egy félpályát rohannak a labdával, ebből könnyen kiderül, hogy bármilyen pozícióból képesek komoly veszélyt jelenteni az ellenfelekre.
Borzalmasan gyenge ez a Broncos, ma nagyon nagy verés előtt állnak, főleg egy ilyen forró Storm ellen: a hazaiak nyelték be idén a legtöbb pontot és célt, míg a hazaiak rendre termelik a pontokat. Múlt héten 7 célnál álltak meg, nem látom lehetetlennek, hogy ezt ma is megugorják. Nagyon sima vendég siker a realitás, itt csak egy csapat lesz a pályán.

végeredmény: a MELBOURNE 8 célt ért el => NYERT! 🙂