Indoklás: a Toronto-ról is írtam már pár napja elemzést. Történetük legjobb szezonkezdetével (12 GY – 2 V) vezetik a keleti főcsoportot, az elmúlt fordulókban pedig sorra látták el a legnagyobb riválisaik (Memphis, Milwaukee, Cleveland, Phoenix) baját. Ma szintén egy olyan ellenféllel játszanak, aki potenciális konkurencia keleten, az Atlantának ugyanis önmagához képest elég jó éve van, a Washington (2.) tegnapi legyőzésével pedig már 4.-ek keleten! A Toronto átlagban 107 pontot dob meccsenként, míg az alapvetően a stabil védekezésre épülő játékuk átlagban 100 pont alatt tartja az ellenfeleit, így zsebelték be az eddigi győzelmeik. Hiányzó egyik fél részéről sincs, így a Toronto-ban ma is ott lesz: DeRozan, Lowry és Williams is, aki versenyben van jelenleg a szezon legjobb játékosa címért is! Ami még fontos, hogy az Atlanta egy b2b meccsre érkezik, tehát ők tegnap éjjel is játszottak, a kezdő 5-ösükből ráadásul Millsap, Caroll és Teague átlagban 34 percet, ami nyilvánvalóan sokat kivett belőlük a Wizards elleni kemény derbin. Emiatt nyilvánvalóan ma a pad is több játéklehetőséget kap majd, de ekkor a Hawks bajba kerülhet, hisz náluk azok a kiegészítő emberek, akiktől igazán sokat várhatnának (Horford, Korver és Sefalosha) nem igazán teljesítenek jól (tegnap például 11 pontot dobtak összesen, pedig, pedig átlagban 21 percet játszottak!). Ezzel szemben a Toronto csereemberei: Johnson, Ross, Patterson, Vasquez és Hayes nagyon eredményesen tudnak beszállni a játékba, ha szükség van rájuk. E tényezők eredője alapján ma a vendég szurkolók örömére én is a Toronto Raptors sikerére számítok. Tippem: 95-105

Végeredmény: 115-126 => NYERT!