FAQ: röplabda, női Challange Cup. A tipp értelmezése, hogy a Calcit legalább 1 szettet nyer.

Indoklás:
2 hete nyerettem nagy téten a Békéscsaba gárdáját ma meg szettet várok a Calcit együttesétől. Hogy is van ez?
Megmagyarázom.

Ezen rövid idő alatt nagyon sok minden változhat, főleg egy női röplabdacsapatnál akik egyébként is sok fiatalra építenek, a hullámzó teljesítménnyel kalkulálva. Na most pedig ez a teljesítmény pont az a meccs óta csak lefelé halad, hiszen szettet vesztettek hazai környezetben a Jászberényi gárda ellen(13-25!!!), valamint 3-0-ra bukták a Nyíregyháza elleni rangadót ahol egy kisebb sérülést is összeszedett jó néhány játékos és a 3.szettre már 3-4 csere játékossal tudott csak kifutni a viharsarki együttes. A mai napon megnyugtató előnyből várja a találkozót a BRSE, de kíváncsi leszek kikkel fognak kiállni mert a vezetőedző is aggodalmát fejezte ki, valamint 2 junior játékost is felhívtak még a keretbe pont ennek érdekében, így hát bekerült Rády Boglárka és Szűcs Gréta is! Csak érdekességképp: a két játékos együtt 33 éves. Ezen felül, hogy többen bajlódnak apróbb sérüléssel a forma is aggasztó, valamint az, hogy a vendégek ez idő alatt leigazolták Eva Pogacart(feladó), valamint felépült a legjobb ütő játékosuk is a találkozó óta…hát finoman szólva sem egyszerű akadálynak nézünk elébe ezen a meccsen. Az előző összecsapáson is megvolt az esélye a szlovén csapatnak a szett szerzésre, de a 2.szettet 17-17-ről bukták egy szörnyű végjátékkal, míg a 3. szettet 23-21-ről vesztették el és mentek haza 0-3-al. Alapvetően is tehát benne lehet egy vendég szett ebben a mérkőzésben, de a sérülések, formahanyatlás, vendég igazolás-felépülés valamint az a tényező, hogy a Békéscsabának elég 2 szettet ma itt nyernie a továbbjutás érdekében még tovább segítik ezt az ötletet. Szoros meccs lesz ez szerintem, legalább 1 vendég szettel, de nem lepődnék meg ha kellemetlen helyzetbe kerülne a magyar gárda a végére.

végeredmény: 22-25, 25-16, 25-21, 23-25, 15-12 => NYERT! 🙂