FAQ: FIBA Európa-kupa. A tipp értelmezése, hogy a Benfica legalább 8 pontos különbséggel nyer, 7 pontos sikerük esetén a tét visszajár.

Indoklás: A Pécs kezd fáradni, a kettős terhelés mellett sérülések is hátráltatják őket, Aiken kidőlt hosszabb időre, a palánk alatt nagyon lyukasak maradtak, illetve Diggs és Smith is többször volt már sérült, előbbi egyelőre még most is próbálja magát utolérni. A Kaposvártól hazai pályán kaptak ki, az utolsó negyedre teljesen elfáradtak. Csirke edző panaszkodott is, hogy pihenőre lenne szükségük, de utazniuk kell Lisszabonba, ahol este 22:00-kor fog kezdődni a meccs… Mivel nincs esélye már a pécsieknek továbbjutni a csoportból, ezt a meccset nem nagyon fogják erőltetni, tartalékolniuk is kell a Szolnok elleni bajnokira (ugye Csirics és Budimir sem fiatal gyerek már…). Igazából csak az a kérdés, hogy a Benfica mennyire veszi végig komolyan a meccset, a motivációt, a frissességet és a jelenlegi játékerőt tekintve (az Aikennel, de Diggs nélkül felálló pécsiek ellen az odavágón a 3. negyed végén már 23 ponttal is vezettek a portugálok!) nem lenne meglepő egy akár 30-35 pontos hazai győzelem sem (a portugálok az utolsó negyedet mindig el szokták lazázni nagyobb előnynél, de a pécsiek a fentebb felsorolt dolgok miatt nem fognak megszakadni az eredmény kozmetikázásáért).

Végeredmény: 85-66 => A tipp NYERT!