FAQ: Wimbledon

Indoklás: A nemrégiben térdműtéten átesett Djokovicnak sikerült az 1. kört simán vennie Kopriva ellen, és tulajdonképpen azért úgy nézett ki, hogy a 2.-ban sem lehet problémája a szabadkárytás Fearnley ellen, aki bár Nottinghamben Challenger tornát nyert, ő sem közelíti meg semmilyen szinten sem a korábbi világelső szintjét, mégis 0-2 után sikerült szettet vinnie a brit játékosnak, és igazából attól sem állt távol, hogy döntőszettre kényszerítse Nolét. Popyrin felkészülése a wimbledoni tornára sem volt valami kiváló és nem is tartozik a szűk elithez, ezen a borításon pláne nem, és annyira nagyon meggyőző sem volt az 1. és 2. körben sem, hiszen egy 4 szettes meccset követően döntőszettre kényszerült, mindezt két leginkább salakon brillírozó játékosok ellen. Az ausztrálnak viszont megvan az az előnye is, hogy játszott már korábban kétszer is Djokovic ellen, kb. 5 éve Tokióban illetve idén januárban az Ausztrál Openen, ahol hazai közönség előtt attól sem állt távol, hogy a kiesés szélére sodorja ellenfelét. Popyrin játéka amúgy feküdhet ezen a borításon is és bár korábban sosem jutott el még a 3. körig sem, ha összekapja magát, akár valódi esélyei is lehetnek ezen a mérkőzésen. Az első komolyabb akadály lehet ez tehát a 7-szeres wimbledoni bajnoknak, ahol én legalább 1 szettet várok Popyrintől és szoros szetteket.

Végeredmény: Djokovic 3-1-re nyert => a tipp NYERT!