FAQ: Jégkorong, Bajnokok Ligája.

endkívül izgalmas találkozót játszott a Plzen a nyitómérkőzésen, ahol a finn HPK alakulatát fogadták: miután megszerezték az első gólt, még abban a harmadban kaptak 3 gólt, így 1-3 volt az állás a 3. harmad elején. A gólváltás után 2-4-re módosult az állás, majd 5 perc alatt kiegyenlített a cseh alakulat, hogy aztán a hosszabbítás második percében lezárja a találkozót és eldöntse a plusz 1 pont sorsát. Egészen elképesztő volt látni, hogy mennyire erősebbek fizikális a cseh játékosok, illetve a technikájuk is sokkal összeforrottabb volt, mint a finneké. 44-23 volt a kapura lövések aránya, illetve a csehek 13 lövést is blokkoltak. Nagyon fegyelmezett játék jellemezte őket, mindössze 1 kiállítást szereztek, míg a HPK játékosai összesen 7 alkalommal ültek le a büntető padra.
A felkészülésük teljesen hibátlan volt, 4/4: a Kladnot oda-vissza verték (8-2,5-2), a Ceske ellen idegenben nyertek 1-2 arányban, míg a Klatovyt egyenesen kiütötték, miután 1-11-re zárult a találkozó.
A Rungstedet sikeresen verettük két napja, akkor sem vártam tőlük sokat, ahogy ma sem. Meglepett, hogy 2 gólt szereztek, de egyáltalán nem látszott a játékukon ez: 17 alkalommal tüzeltek kapura, amit egy jobb csapat 1-másfél harmad alatt lehoz. A mai találkozón sem reális a győzelmük, illetve az sem, hogy komolyabb ellenállást tanúsítsanak a Plzen ellen. A védelmük egyszerűen 0, és ez nem az 5 bekapott gól miatt van, hanem maga a mutatott játék, illetve a 2 (!) blokkolt lövés is ezt támasztja alá.
Sima hazai sikert várok, illetve csak ismétlem önmagam: “Amit még fontos tudni, hogy a dán bajnokságban magasabb minden mérkőzésen az alatt/felett opció: míg mindenhol az 5,5 o/u a standard, addig a dánoknál ez a határ 6.5 , amit nagyon sokszor meg is lőnek a felek.
Nem értem, hogy miért látnak nagyobb esélyt a kevés gólos mérkőzésre a bukik, szerintem teljesen a fordítottja az indokolt. Legalább 6 gólt, és sima hazai győzelmet várok a találkozótól.”

Végeredmény: 9-3 => A tipp NYERT!