FAQ: röplabda, női Challange Cup. A tipp értelmezése, hogy a Békéscsaba legalább 1 szettet nyer.

Indoklás:

Nehéz, de nem lehetetlen az athéni küldetés! A Swietelsky – Békéscsaba, a magyar csapatok közül egyedüliként, még márciusban is talpon van a nemzetközi porondon. A BRSE az elmúlt 5 szezonban, minden alkalommal legalább a 8 közé jutott a CEV, illetve a Challenge Kupában, ami nem csak a klubnak, hanem az egész hazai röplabdázásnak komoly dicsőség. Ezen az úton Athén a következő állomás, a tét pedig az elődöntőbe jutás a Challenge Kupában. Nézzük a találkozó előzményeit: a két csapat február 18-án már összecsapott egymással a Békéscsabai Városi Sportcsarnokban. A magas színvonalú és remek hangulatú találkozón az Olympiacos 3:1 arányban győzedelmeskedett, így Branko Kovacevic gárdája előnyből várhatja a visszavágót. A mérkőzésre árnyékot vetett a bolgár játékvezető minősíthetetlen ténykedése, aki legalább négy alkalommal ítélt egyértelműen a BRSE ellen, amiből három sorsdöntő szituációban történt. Azóta sok víz lefolyt a Körösökön, de a magyar csúcsgárda bizonyította, hogy méltó ellenfele a nagy nevű, nemzetközi szinten is magasan jegyzett játékosokkal felálló görög bajnoknak. Molcsányi Ritáék már szombat délben útra keltek, az első állomás Nyíregyháza volt, ahol bajnoki rangadón kellett helyt állnia a Continental Arénában. Az öt szettes küzdelem után aratott idegenbeli diadal fontos két pontja mellett, egy 2018. május óta tartó negatív sorozat megtörését is jelentette, hiszen ekkor nyertek utoljára a szabolcsi megyeszékhelyen. Jó formában érkezik tehát a Békéscsaba és annak ellenére, hogy hazai környezetben egy hatalmas csatában kikaptak ellenfelüktől, úgy gondolom, hogy itt is abszolút partnerei tudnak majd lenni a görög csapatnak és abban a játékban amit tudnak bőven benne ismét legalább 1 szett, de ha a játékvezetők nem úgy ténykednek ahogy(ritkán szoktuk ennyire okolni a bírókat, de most helyén való abszolút mert morbid dolgokat láthattunk) akkor az a meccs döntő szettbe torkollik és azt meg már pénzfeldobás alapján is eldönthetnék egymás közt a csapatok mert akkora lutri egy 15-ös szett. Nem érzem ezt a különbséget a csapatok közt mint amit a bukik elénk tettek és úgy gondolom, hogy 1,8-as szorzón az ajándék kategória a vendég szett. Nekem anyám mindig azt tanította, hogy legyek megfontolt, de vállaljak néha kockázatot is az életben hiszen anélkül nincs áttörő siker. Én most vállalok, azt mondom, hogy képes lehet megnyerni ezt az összecsapást a viharsarki egylet és akkor lesz ám nemulass a görög fővárosban. Ne csak 1 szettig tartson ez a küldetés, mutassuk meg, hogy igenis van nemzetközi szintű csapata MO-nak idén is! Hajrá BRSE!

végeredmény: 25-17, 25-17, 20-25, 21-25, 9-15 => NYERT! 🙂