FAQ: jégkorong, NHL. A tipp értelmezése, hogy a Philadelphia a rendes játékidőben, vagy hosszabbítás/büntetőpárbaj után nyer.

Ismét visszatért a kezdőbe a svéd sztárkapus, Henrik Lundquist, aki február harmadika óta nem kezdett, mindössze egyetlen mérkőzésen ugrott be azóta, közel 6 percig volt , miután Shesterkint ápolni kellett az első harmad végén. Utolsó kezdésekor a Dallas ellen 2 harmad alatt 4 gólt nyelt be, 5-3-as vereséggel zárta azt a találkozót a Rangers. Lund holnap tölti be a 38. életévét, meg vannak számlálva a napjai New Yorkban és az NHL-ben is, láthatóan nem bírja már. Idén pocsék teljesítményt nyújt, nem véletlen, hogy jegelik. A felek pénteken is találkoztak, fordított felállásban a Philly simán nyert (5-2), lemosta a pályáról a new york-i alakulatot. Sokat vártam idén tőlük, azt hittem, hogy Kaakko megváltás lesz a csapat számára, de az újonc játéka nagyon nem illik bele a Rangers playbookjába, szenved a finn szélső. Idén különlegesen erős a Metro divízió, jelen állás szerint nem jut be a Rangers, de mindössze 2 pont a hátrányuk.

Vendég oldalon ismét Hart fog kezdeni, ez lesz a 40. kezdése az idényben, ezzel vezeti a ligát, de konstans jó teljesítményt nyújt a másodéves hálóőr: 91%-os hatékonysággal, illetve 2,49-es átlaggal rendelkezik idén, teljes joggal kapta meg a tavalyi VB-n Kanadától a lehetőséget, hogy a hazát szolgálja a tornán. A Couturier-Giroux párost nem lehet megunni, egyszerre érkeztek Phillybe, már 8 (!) éve egymás mellett játszanak, mind válogatott, mind klubszinten, idén is sokat köszönhet nekik Philly városa. A Flyers zsinórban 5 győzelemnél tart, így feljött a Washington nyakára, egy mai rendes játékidős győzelemmel átvennék a vezetést a divízióban, ami ugye komoly előnyökkel járna a rájátszás során.

Látva a pénteki mérkőzésüket, ma is a Philly a favorit, főleg Lundquist kezdésével. Kevés gólt, de fölényes vendég játékot/sikert várok.

végeredmény: 3-5 => NYERT! 🙂