[:hu]Indoklás: Az NBA draftjat tartják éjszaka, amire hoztam tippeket, s most egy összefoglaló írásban hozom az indoklást. Az első 4 választás szinte borítékolható. A Philadelphia felcserélt Fultzert az első helyre, míg a Los Angeles Lakers szinte biztosan Lonzo Ballt választja. A 3-4. helyre Jayson Tatumot és Josh Jacksont várják. Ezen a ponton érdekes a fogadóirodák viselkedése, hiszem Jackson határa magas oddsszal 3.5, míg Tatumot 4.5-on kinálják ócska szorzóval. Ok sem tudjak mi legyen. Én úgy érzem, hogy Jackson jobban illene a Celticsbe, egyébként beten esett is a szorzója.
Ha az első 4 elment, akkor több opció is életbe lephet. De’Aaron Fox nagy valószínűség szerint ötödik lesz.
Az általam hozott játékosok közül az Arizona játékosa Markkanen, aki top10-es játékos idén, a legjobb magasember, s akit a Minnesotanak illene kihúzni a hetedik helyen. De egyébként illene az ötödik helyen választó Sacramentoba (ha nem cserélnek), de akár a nyolcadik New York Knicks is elviheti, ha tényleg meg akarnak vállni Porzingistól.
Malik Monk van még, akinek a legvalószínűbb választaása a New York a 8. helyen, őt elitebb nem várom, hiszen sok csapatnak másra van szüksége, a Minnesota pl szinte biztosan nem viszi el, hiszem nem nagyon tud védekezni. Ő szerintem hátrább is csúszhat.
Röviden ennyi, az említetteken kivül Jonathan Isaac kelhet el még jó helyen, valamint Frank Ntilikina okozhat meg kellemes meglepetést.
11. hely => NYERT![:]
