FAQ: amerikai futball, NCAA. A tipp értelmezése, hogy legalább 4 pontos különbséggel nyer az LSU, 3 pontos sikerük esetén a tét visszajár.

Indoklás: Az év mérkőzése jön az egyetemi bajnokságban, ahol az idei 1/1-es csap össze a várhatóan jövőre 1/1-es helyet elnyerő játékos ellen. Pikáns mérkőzésre van kilátás, mivel mindkét alakulat veretlenül zárta az alapszakaszt és a rájátszást is.
Idén szinte képtelenség volt megállítani a bajnokság egyik legjobb támadóegységét: a Burrow által vezetett támadósor idén egyetlen mérkőzésen szerzett csak 25 pontnál kevesebbet (Auburn ellen, 23-20), de még azt a találkozót is megnyerték. Minden csapatot simán vertek, még a Tua Tagovailoával felálló Alabama sem okozott nekik túl nagy gondot, Oregon mester velük is kibabrált. Hétről hétre erősebbek lettek, a SEC döntőjében 37-10-re verték a Georgiát, majd jött a Peach Bowl. Vagyis az “elődöntő”, ahol az amerikai egyetemek közül a 4. legerősebb “csapatnak” tartott Oklahoma Soonerst verték meg. Ebben eddig semmi meglepő nincsen, ugyanis idén az LSU a legjobban értékelt, és egyben legjobb csapat is, viszont, ami meglepő volt, hogy 49 (!) pontot szereztek az első félidőben, úgy, hogy a fiatal irányító, Joe Burrow 21 sikeres passzt hajtott végre, 403 yardért cserébe, amikből 7 TD-passz volt. Vagyis emberünk minden harmadik sikeres passzából touchdown született az első félidőben. Igen, övé lett a legjobb játékosnak járó Heismann trófea is. A védelem viszont már más tészta, ők az egész szezonban szenvedtek, csak a végére álltak össze igazán, pont, amikor szükség volt rá. Nagyon sok fog múlni a támadófalon, ugyanis Burrownak idő kell, hogy felmérje a “terepet”, ezért igazából a mérkőzés múlik az első ötös teljesítményén. Várhatóan rengeteget fognak blitzelni a “vendégek”, de Burrow a zsebből kimozogva is képes alkotni, ugyanis ő passzolta idén a legtöbb yardot átlagban ezekben a szituációkban. Burrow mellett mindenképpen ki kell emelni Edwards-Helaire játékát, aki papíron futó, de elkapásokból is rendre kiveszi a részét. Kb. olyan játékos, mint Kamara, vagy McCaffrey az NFL-ben.
A Clemson is veretlenül zárta az idényt, de jóval könyebb sorsolásuk volt, mint a mai ellenfelüknek. Náluk is szerepel egy játékos, náluk is az irányító az a sztár, aki jövőre várhatóan 1/1-es választás lesz a drafton. Trevor Lawrence bár gyengébben kezdte a szezont, mint várták tőle, azért néhány mérkőzés után ő is rendesen beindult. A legfontosabb mérkőzésen, a Virginia elleni ACC döntőben, 4 TD passzt osztott ki, amivel simán nyertek, így megszerezték a harmadik kiemelést a “final fourban”. Ezt követően jött az elődöntő, ahol az idei legkomolyabb mérkőzésüket játszották: az Ohio State 14-0-ra is vezetett már, de Lawrence megrázta magát, és 2 TD-vel a helyére állította a dolgokat, majd át is vették a vezetést. Ez nagyban köszönhető volt a védelemnek, akik kb. az LSU védőegységével vannak egy szinten. Lawrence mellett Travis Etienne-t kell kiemelni a támadósorból, akinek szintén bérelt helye van már az NFL-ben: a másodéves futó hihetetlen tehetség, nagyon gyors és robbanékony, erős játékos, aki ezek miatt nagyon gyakran jön le szerelésekről, és szerez extra yardokat.
Mindkét védelem csak a legutolsó mérkőzésen mutatott komolynak mondható teljesítményt, de mind a két offense sokkal komolyabb játékerőt képvisel, így ma szinte biztosan egy rengeteg pontot eredményező döntőre van kilátás.

Amerikában az egyetemi amerikai foci a legtöbb sportágnál (pl.: NBA) népszerűbb, ma is teltház előtt lépnek pályára a felek, az LSU “otthonától” alig 1 órára, így szinte hazai pályán lesznek Burrowék, legalábbis ami a szurkolókat és a klímát illeti. Az LSU-n ma és holnap is tanítási szünet van, mindent ennek a mérkőzésnek szentelnek. Burrow hatalmas tehetség, nagyon komoly elkapó és futó stáb dolgozik mögötte, Oregon edző meg fogja nyerni ezt a találkozót az LSU-nak, és Joe MVP lesz a mai mérkőzésen.

végeredmény: 42-25 => NYERT! 🙂