FAQ: kézilabda, férfi Világbajnokság. A tipp értelmezése, hogy Svédország legalább 7 gólos különbséggel nyer.

Indoklás: Svédország a csoport 1.számú esélyese és ehhez méltóan is kézilabdázott egyenlőre az együttes és nem véletlenül emlegeti mindenki őket a “sötét lónak” ezen a VB-n hiszen sokáig juthat ez a keret.
Visszatért a keretbe a Kiel korábbi szuperklasszisa, Kim Andersson, aki a 2016-os olimpia után mondta le a válogatottságot. A 36 éves jobbátlövő jelenleg hazájában, a Ystads együttesét erősíti. Ebben az idényben 21 bajnokin 97 gólt lőtt, ezzel 9. a góllövőlistán, az asszisztok listáján pedig első, 93 gólpasszal.
Ennél is hosszabb szünetet követően húz újra címeres mezt Kim Ekdahl du Rietz. A még mindig csak 29 éves balátlövő 2014-ben mondta le a válogatottságot, sőt, a 2016/17-es szezon végén felhagyott az aktív játékkal. A klasszis 2018 márciusában visszatért a Löwenhez, azóta pedig már a PSG-t erősíti. A felkészülés során az oroszok elleni második találkozón összeszedett egy kisebb sérülést, de nincs veszélyben a szereplése a vb-n.
Ugyan csak a legutóbbi Eb-t hagyta ki, de a veszprémi Andreas Nilsson is visszatérőnek számít. Nilsson a horvát kontinensviadaltól családi okok miatt maradt távol. Az újra címeres mezt húzó trióval hatalmasat erősödött az egyébként is remek svéd csapat.
jobbátlövőben a Magdeburg ásza, Albin Lagergen, míg a másik oldalon a kieli Lukas Nilsson az első számú opció. Középen pedig Jim Gottfridsson mozgatja majd a svédek támadósorát. Sokat dobhat a svédek eredményességén Andreas Nilsson beálló játéka, de Jesper Nielsennek is jót tett a klubváltás. A széleken négy biztos kezű opciója van Kristjan Andrésson szövetségi kapitánynak, a kezdőben Niclas Ekberg és Jerry Tollbring rohamozhat. Kapusposzton a Löwen két hálóőre, Andras Palicka és Mikael Appelgren egyenlő arányban lehetnek a pályán. Klubjukban az ősszel Palicka kapott valamivel több lehetőséget. Védekezésben Jesper Nielsen és Max Darj alkotják a védelem tengelyét. Támadást követően Gottfridsson szokott egyedül leülni, amennyiben Nielsen a pályán van elöl is.
Mondhatni hogy elképesztően komplex ez a skandináv csapat akikkel tényleg senki sem mehet majd biztosra.
Nem ám, hogy egy Katar akik a kezdőmérkőzésen szégyen szemre kikaptak Angola válogatottjától úgy hogy az egész meccsen vezetni tudott az afrikai együttes.
Igaz ezt a hibát gyorsan javították és megverték Egyiptom csapatát 5-el ami szép teljesítmény(erre a meccsre is jól fogadtunk hiszen őket támogattam),de Magyarország ellen látszott hogy ez a csapat 24 órán belül kétszer nem tud ugyanolyan jól játszani és egy jó nagy pofont kaptak Nagy Laciéktól és 32-26-ra maradtuk alul.
Az nem kérdés, hogy a csapat talán legnagyobb sztárja, Danijel Saric áll továbbra is a kapu előtt. Az egykori bosnyák válogatott hálóőr vélhetően utolsó vb-jét teljesíti idén, csakúgy, mint egy másik kulcsjátékos, Bertrand Roiné. Kettejük tudása és tapasztalata még mindig óriási hasznára van a katariaknak, Rivera mester éppen ezért építi köréjük csapatát. A harmadik nagy név Rafael Capote a keretben, a balátlövő védekezésben és támadásban is alapembernek számít.
A csapat hátrányára lehet azonban az a szituáció, hogy Rivera nem nevezett egyetlen balkezes átlövőt sem a tornára. Az már talán nem is volt meglepő, hogy Zarko Markovic ezúttal sem lesz ott a csapatban, az egykori veszprémi és tatabányai játékos már hosszabb ideje nem élvezi a kapitány bizalmát. A két évvel ezelőtti tornához képest hiányzik még a védelem oszlopa, Hassan Mabrouk, a beálló Borja Fernández, valamint a korábbi csapatkapitány, Abdulrazzaq Muradis. Míg előbbiek egyszerűen kiöregedtek a csapatból, utóbbi sérülés miatt hagyja ki az eseményt. Nem láthatjuk továbbá a koppenhágai meccseken a nemrég honosított Aljosa Cudic kapust sem, pedig a hálóőr fontos szerepet játszott a kontinenstornán való menetelésben.
Viszont a legfontosabb fegyvere Katarnak ezen a VB-n az egyértelműen Youssef Benali aki 4-et lőtt Angolának,9-et Egyiptomnak és minket is 4-szer kínált meg,de ezen felül nagyon fontos láncszem védekezésben és rengeteg 7m-es szituációt teremt csapattársainak.
Na most viszont az hogy ő eddig így remekelt jól bizonyítja hogy egyszer sem találkozott “méltó” ellenféllel,de ma középen Nilson és Jesper Nielsen fogja őt fogadni ami nem lesz egy kellemes randevú számára.
Véleményem szerint ez lehet ma a kulcs,és az első alkalom hogy őt ténylegesen megtudja fogni egy csapat,valamint hogy az átlövőkkel szemben a világon TOP5-ben lévő két kapus fog védeni akik kifejezetten erősek 9m-es lövésekből.
Nincs kérdés,ma ezt szerintem ha a realitást nézem 10-el megoldják kb a Svédek.

 

végeredmény: a svédek sajnos lenézték ellenfelüket, és rendkívül nagyképűen valamint flegmán játszottak, sok hibával mindkét kapunál. Nem is érdemeltek egyáltalán győzelmet… :/ 22-23