FAQ: labdarúgás, Világbajnokság – selejtező.

Indoklás: az utóbbi hetekben gondolom már megszoktátok tőlem, hogy mostanában előszeretettel igyekszem gólokat lövetni csapatokkal olyan mérkőzéseken, amelyekre a fogadó irodák szinte egyáltalán nem várnak találatot. Ebből kifolyólag jó pár irreálisan alacsony gólhatárt sikerült már könnyedén túlrúgatnom, és szerintem ezen a találkozón is meg tudjuk ezt tenni. Egyrészt azért, mert támadó potenciálból egyik oldalon sincs hiány, gondoljunk csak: Ali (Al-Duhail, 22/12), Abdul-Zahra (korábban: Qatar SC, 115/15) és Tariq (korábban: Al-Ahli, 62/3) illetve Azmoun (Zenit Szentpétervár, 49/32), Taremi (Rio Ave, 44/21) és Ansarifard (korábban: Nottingham, 81/26) tehetségére illetve gólérzékenységére! Másrészt a bookie-k valószínűleg a felek januári Ázsia Kupán vívott birkózásukból (0-0) indulnak ki, de a mai találkozónak sokkal nagyobb tétje lesz. Így Világbajnokságra való kijutás esélye ugyanis nyilvánvalóan sokkal jobban motiválja majd mindkét együttest, mint egy szinte már tét nélküli utolsó csoportkörös meccs, amivel mindkét gárda kéz a kézben továbbjutott… Harmadrészt eléggé torzítja az opciónk szorzóját, hogy mindkét fél még csak 1-1 gólt kapott a 3 eddigi forduló alatt; de valójában emögött inkább az áll, hogy nem találkoztak még igazán elit támadó sorokkal, mint hogy a védelmeik sebezhetetlenek lennének. De ha valamikor, hát ma biztosan próbára lesz téve mindkét hátsó alakzat! Negyedrészt azért ne felejtsük el, hogy e 2 szomszéd ország évszázadok óta hagyományosan gyűlöli egymást vallási, etnikai és politikai okokból is; a sérelmeiket pedig nem is tudnák jobban levezetni egymáson, mint egy gólcsatával. Tippem: 1-1