FAQ: PDC Világbajnokság.

Indoklás: Luke Humphries (46.) kereken 9 db 180-as / meccsátlaggal abszolválta ezen a világbajnokságon az utolsó 3 mérkőzését, ezzel pedig a torna legjobb tömegdobói közé küzdötte fel magát. Oda, ahová például Peter Wright (7.) eleve tartozott (~ ő egyébként ~ 9,66 -os átlagot produkál eddig). És ahogy már az összecsapáshoz kapcsolódó másik elemzésben is kifejtettem: legalább 7-8 szettre (~ 28-32 leg) van itt kilátás, amely alatt bőven lesz ideje a feleknek maximumokat halmozni. Elég csak megnéznünk az első negyeddöntő jelenlegi állását: 7 szett után már 21 db 180-asnál járnak a fiatalok (Aspinall – van den Bergh)! És bár az egy rendkívül extrém módon kifutott eredménynek tekinthető; ha ők képesek voltak erre, akkor szerintem Humphriesékban is bőven benne van az esély, hogy túldobják az összesített határt.

Végeredmény: 19 180-as dobás => A tipp NYERT!