FAQ: Labdarúgás, Afrikai Nemzetek Kupája.

Indoklás: nem nagyon várok ma sok gólt ezen a találkozón, hiszen a mérkőzés kezdetére 3840 fokot mondanak, aminek hátrányait már tegnap is kifejtettem. Ezért sem várok öldöklő küzdelmet, hanem inkább dél-afrikai visszahúzódást, 8-9 emberes kemény térfeles védekezést. Mothiba lesz az egyetlen, aki valamit alkothat majd az egykor még jobb nevekből álló dél-afrikaiaknál, hiszen Keagan sérült lesz. Ezzel pedig egyből csökken is az esély arra, hogy védelemből indulva rohamokat olyan játékosok fejezzék be, akik minőségben is feltudnak nőni a feladathoz. Ma is 3 szünete lesz a játékosoknak, így sokkal könnyebb védekezni is, mert fújhatnak és tisztíthatják a szakemberek a játékosok fejeit. Viszont, szerintem 90 percen keresztül nem lehet majd bírni azt, hogy Elefántcsontpart legalább 1 gólt ne lőjön, hiszen náluk erős, a tornán az egyik legjobb támadó-szélső játékuk van, ráadásul 1-1 posztra több erős emberrel, mint például Cornet, aki szerintem ma is padozni fog az elején. Mellette viszont Niclas Pepé lesz az egyik nagyágyú, aki remek szezonon van túl, révén, hogy klubcsapatában (Lille) 22(!) gólt és 11(!) gólpaszt szerzett/adott egy idény alatt. Ugyanígy nagy elvárás van Wilfried Zaha és Bony, valamint a középpályán Kessié és Seri felé, akik mind-mind európa top bajnokságának top klubjaiban edződnek! Ezzel szemben Dél-Afrikában nem a légiósokról híresek, mindössze 8 van most a keretben, de ők sem a legjobb együttesekben rúgják a bőrt. A nagy meleg miatt nem várok brusztolást, inkább észjátékot, és a dél-afrikaiaktól visszahúzóbb szellemű játékot, így esélyes ez a kombinált ötlet. Tippem: 1-0

Végeredmény: 1-0 => A tipp NYERT!