FAQ: füvespályás női WTA torna, Hertogenbosch.

Indoklás: Kiki Bertensről (21.) már írtam az 1. fordulóban Vikhlyantseva ellen, és akkor is nyertünk az ellene való fogadáson. Akkor erre alapoztam a sikeres tippem: Bertens a rutinosabb hazai játékos, csak nem ezen a borításon. Szörnyen rossz, 6/12-es mérlege van és ugyan 3 éve sikerült itt elődöntőznie, azon kívül nincs semmi eredménye, tavaly 0/3-at produkált. A játéka egyértelműen inkább salakra való, mint fűre. Íme egy vele készült interjú:

Riporter: “Mit vársz magadtól?”
Kiki: “Semmit, hogy őszinte legyek. Jól edzettem, de minden kör jutalom számomra.”
Riporter: “Nem hangzol valami magabiztosnak, hogy-hogy?”
Kiki: “Nem ez a kedvenc borításom, legyünk reálisak az esélyeimmel kapcsolatban. Őszintén szólva, alig várom, hogy vége legyen a füves szezonnak, még Wimbledont sem várom.”

Mindezek alapján én azt gondolom, hogy hiába produkált jó salakszezont a holland, jelenleg a magabiztosság és az önbizalom totális hiányát látom rajta, így nem hiszem, hogy messzire jut majd ezen a tornán.”

Az igazság az, hogy az 1. körben a fiatal orosz hölgy elég gyengén játszott, szórta a kettős hibákat és az UFE-ket, de még így is simán el tudta bizonytalanítani Kikit, akinek majdnem kicsúszott a kezei közül egy megnyert meccs. A mostani ellenfele egy sokkal tapasztaltabb játékos lesz, Kirsten Flipkens (60.). A belga nőnek nincs rossz éve, kapott el pár nagy nevet salakon is, például Kikit is! Egyértelműen szereti a füves borítást, 56/32-es mérlege van, az előző körben csak 3 játékot engedett Kalinskayának. Vert már ezen a borításon Muguruzát, Kvitovát, stb., szóval nem hiszem, hogy meg fog ijedni a lehetőségtől. H2H 3-1-re vezet egyébként Flipkens és legutóbb ugye a holland lány felségterületén, azaz salakon is sikerült elkapnia. Túl alacsony a hendi, így a sima winre megyünk, ami hatalmas valuenek tűnik!

végeredmény: 6-4, 6-7, 6-1 => NYERT! 🙂