Indoklás: ez a rájátszás elődöntőjének visszavágója, ahol az odavágó 1-1 -e döntetlennel zárult Ipswichben. Aki ebből a párharcból továbbjut, az a play off döntőben a Middlesbrough-val találkozik majd az élvonalba kerülésért. Egyértelműen a Norwichnak van jobb szezonja, a gárda szinte végig a tabella élmezőnyében tartózkodott, míg az Ipswich kisebb csoda-, és a közvetlen riválisok folyamatos botladozása árán érte csak el a rájátszást. A szakértők mind a Derbyt vagy Wolvest várták volna a 6. helyre, de jobb gólkülönbségének köszönhetően végül mégis az Ipswich meccselhet itt, ettől függetlenül mindenki meg van győződve róla, hogy ők a valós játéktudásuk alapján nem ide valók… Nem úgy, mint a Norwich, amely egyértelműen Premier League szintű alakulat! 46 meccsen 88 gólt szereztek, amely majdnem 2-es átlag meccsenként, ezzel övék a másodosztály 3. legjobb csatársora (képünkön). Ugyan Grabban (12 gólos) ma nem léphet pályára a Norwichban, de az ő pótlása gond nélkül megoldott Jerome (18 gólos), Johnson (15 gólos) és Hooper (12 gólos) szereplésével. Az Ipswichből 1-1 csere középpályás és csatár hiányzik majd, így lényegében mindkét keret szinte teljes. A szezonban most találkoznak negyedjére, és eddig 2 Norwich siker (1-0, 2-0) mellett a múlt heti döntetlen (1-1) született. 2009. óta nem tudta egyébként legyőzni az Ipswich a Norwichot, vendégként pedig január óta csak 2 győzelmet tudnak felmutatni (1 D és 7 V mellett…), amiből az egyik egy 95. perces mákolás volt… Ezek után nagyon meg lennék lepve, ha az Ipswich underdogként, épp idegenben tudna továbbjutni egy minőségileg erősebb csapat ellen. Magabiztos hazai sikerre számítok. Tippem: 2-0

Végeredmény: 3-1 => NYERT!