FAQ: tegyük gyorsan tisztába, hogy mire is fogadunk. Nem bonyolult, döntetlennél és Anderlecht-győzelemnél veszítünk, 1 gólos Arsenal-siker esetén visszakapjuk a tétet, minden más esetben nyerünk. Minden magára valamit is adó irodánál fogadható ez az opció, a Tippmixpro sajnos nem ilyen, az ott fogadóknak azt ajánlanám, rakjanak arra az opcióra, hogy az Arsenal nyer és 1.5 gólnál több gól lesz a meccsen, a szorzó 1.45.

Indoklás: az Anderlecht többször bebizonyította az elmúlt években, topligás csapat ellen nem üti meg a BL-szintet, idegenben főleg nem. Ez lesz csoport negyedik meccse, az Arsenalnak 6, az Anderlechtnek 1 pontja van, október 21-én az angolok 2-1-re nyertek Belgiumban. A brüsszeliek hetek óta botladoznak otthon is, vezetik ugyan a tabellát, de 14 meccsen csak 7-szer nyertek, 6 döntetlen és 1 vereség is van, az elmúlt 5 meccsen csak 6 pontra futotta, hétvégén is a 92. percben lőtt góllal mentettek pontot otthon a Lokeren ellen. Az Anderlecht rendszerint pofozógép a BL-ben: a 2013/2014-es kiírásban 6 meccsen 1 pontra voltak képesek, a gólarányuk 4-17 volt, az Olympiakosz például 3-0-ra és 3-1-re verte őket. Az Arsenal negyedik az angol bajnokságban, kezdik magukat összeszedni, az elmúlt 2 meccsükön jól néztek ki: hétvégén 3-0 otthon a Burnley ellen, előtte 2-0 Sunderlandban. Ez lesz a második hazai meccsük a BL-ben, az elsőn magabiztosan, 4-1-rer verték a Galatát. Az angol sérültlista szép lassan kiegyenesedik, Wilshere, Giroud és Özil ugyan még nem bevethető, de az Alexis Sánchez (képünkön jobbra), Welbeck (képünkön balra), Cazorla trió jól muzsikál, elégnek kell lenniük a belgák ellen is. Akiknek nem elég a rossz forma, még négy meghatározó emberek is hiányzik majd. Nem bevethető Defour, a védekező középpályás, Nuytinck, az egyik kezdő védő, N’Sakala, a balbekk, plusz Suárez, a 8 millióra taksolt csatár is maródi. Az egyik középhátvéd a 20 éves Heylen lesz, ő még egyetlen percet sem játszott a BL-ben. Nem számítok komoly belga ellenállásra, legrosszabb esetben is 1 góllal nyer az Arsenal, akkor meg visszakapjuk a pénzünket. Tippem: 2-0, 3-0, 4-0

Végeredmény: 3-3