FAQ: motorsport, Moto GP, San Marino-i verseny.

Indoklás: Megvallom őszintén hatalmas Moto GP fan voltam egész kiskoromban, de mióta Rossi visszavonult nem nagyon követtem mert nem találtam olyan embert akiért tiszta szívből rajongani tudnék, de az utóbbi 2-3 hónapban újra elkezdtem követni és visszanyertem azt a gyerekkori lelkesedésemet ami ahhoz vezetett, hogy meglátásokkal szolgáljak nektek akár rá. San Marino a helyszín ami Francesco Bagnaia (2.összetettben, címvédő) hazai versenye, a pálya minden centijét tökéletesen ismeri, tegnap láttuk a sprinten is, hogy sok helyen egész más íveken motorozott mint Jorge Martin (1.összetettben) a tempója nagyon egyforma volt a két bajnoki riválisnak ám mivel nagyon nehéz itt előzni anélkül, hogy essél, 11-12 kör üldözés után elengedte a gondolatát az olasz, inkább bejött 2.nak. Na most ezt amúgy csak is annak köszönheti a spanyol, hogy eszméletlent rajtolt, de úgy gondolom ezt még egyszer nem fogja tudni így abszolválni, hogy a 4.helyről konkrétan az 1.kanyarban már vezessen és tegyük azt is hozzá, hogy nincs is feltétlen szüksége a kockázatra, ugyanis 26 pontos előnyben van, ha bejön a 2.helyre még akkor is rendben lesz ez a hétvége neki azután, hogy a sprintet meg bravúrral elhozta. Egy fekete lovat érzek a történetben, a 9.helyről rajtoló Marc Marquez (3.összetettben) a sprinten is feltudott kúszni az 5.helyig, most egy hosszabb távon szinten képes lehet odaérni, de azért voltak olyan előzései ami nem kicsit voltak kockázatosak, benne nagyon ott volt a bukás lehetősége, de eszméletlen volt amit bemutatott, nagyon magára talált a sportág egyik legnagyobbja. Szerintem Bagnaia lesz az akinek nagyon kell ez a győzelem, pláne ezen a helyszínen, Martin, ha 2.biztos nem fog kockáztatni, esetleg, ha Marquez nagyon rajtolna és rögtön ott lenne a TOP4-ben akkor ő okozhat fejtörést, de mivel 7.50-es szorzó van a győzelmére ezért le is fogjuk ezt védeni szépen.

végeredmény: M. Marquez az 1. helyen végzett => a tipp NYERT! 🙂