FAQ: Magyar bajnokság, NB I. A szorzót tippmixPróról javaslom.

Indoklás: ma-, hazai pályán sem nyert (0-0) már a Ferencváros az utóbbi években szinte a mumusává váló Mezőkövesd ellen, de 2 nap múlva idegenben várhatóan még nehezebb dolguk lesz. Egyrészt azért, mert: S. Mmaee (leggólerősebb védő, 1. számú középhátvéd, 18/3), Ben Romdhane (1. számú középső középpályás, 19/0 + 4 gólpassz), A. Traore  (legértékesebb szélső, 17/10 + 3 gólpassz), Varga B. (legjobb csatár, 19/17 + 4 gólpassz) és Owusu (2. legértékesebb csatár, 17/2 + 1 gólpassz) után már Abena (3. számú középhátvéd, 17/1) is megsérült; így eleve jelentős a “zöld sasok” támadó potenciál vesztesége! Másrészt mert ha valamelyik meccs nem érdekli őket, akkor az valószínűleg épp ez lesz az… Tekintve, hogy egy hétközi-, vidéki idegenbeli mérkőzésre eleve kevesebb szurkolójuk kíséri el őket, így nem lesz túl motiváló számukra a hangulat; illetve hogy jövő hétvégén a Pakssal játszanak majd a bajnoki cím szempontjából sorsdöntő rangadót, majd jön a Fiorentina a Konferencia Ligában. Utóbbi 2 találkozó nyilvánvalóan sokkal fontosabb minden szempontból számukra, így csak egy púp a hátukra ez a mezőkövesdi túra. Harmadrészt várható némi rotáció, pihentetés is a vendégektől az említettek miatt. A hazaiakról annyit, hogy övék a liga 2. legkevesebb gólt elérő támadósora, amelynek összesen 1 érdemi helyzete volt az üllői úton a 90 perc alatt. Otthon talán picit több jön majd nekik össze, de túl sok gól tőlük sem várható a liga legjobb védelmével (FTC) szemben. 2-szer egymás után kínos lenne a Fradinak, ha ismét pontot buknának egy kiesőjelölt ellen; de sokszor épp a “kötelező győzelmeket” behúzni a legnehezebb. Negyedrészt beszéltem este Abu Fanival a mérkőzés után, aki nagyon csalódott volt, és “kifejezetten szar meccsnek” nevezte a mai produkciójukat. Mindössze 2 nap alatt pedig elég nehéz lesz felállni a padlóról mentálisan… Tippem: 0-1

Végeredmény: 0-2 => a tipp NYERT! 🙂